Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 21. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Dítě vyběhlo ze zahrady a narazilo do projíždějícího auta

20.05.2019 - Dítě vyběhlo ze zahrady a narazilo do projíždějícího...

Počasí

21.05.2019 - Úterý

Teplota: 18 / 11 - Oblačno

22.05.2019 - Středa

Teplota: 14 / 11 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Bezpečnost hraček na českém trhu není vyhovující

18. ledna 2013 - 14:07

Zpět na seznam článků

Neradostná bilance za rok 2012

Bezpečnost hraček na českém trhu není vyhovující

ilustrační snímek zdroj foto:coi

Nabídka hraček na českém trhu je monitorována a průběžně kontrolována Českou obchodní inspekcí po celý rok. Kontroly v roce 2012 byly zaměřeny především na rizikové skupiny výrobků, například na hračky uváděné do činnosti ústy, různá odrážedla, hračky do vody, se střelami a také na hračky plyšové.

„V uplynulém roce bylo zkontrolováno celkem 1 213 prodejců, dovozců nebo výrobců hraček a porušení stanovených povinností bylo zjištěno u téměř poloviny kontrolovaných subjektů,“ uvedla tisková mluvčí České obchodní inspekce Jana Jelínková.

Pokuty ve výši 1,95 milionu korun uložila ČOI v 457 případech, zákaz prodeje vydali inspektoři na 4573 ks hraček v celkové hodnotě 300 tisíc korun. Jedenáct rizikových hraček bylo nahlášeno do mezinárodního výstražného systému nebezpečných výrobků RAPEX.

Na vnitřním trhu bylo odebráno k posouzení bezpečnosti celkem třicet druhů hraček, které při vizuální kontrole svým provedením nebo použitými materiály signalizovaly možná rizika. Z posouzení bezpečnosti těchto hraček vyplynulo, že osmnáct druhů nesplnilo bezpečnostní standardy. „Některé výrobky jsou v současné době stále předmětem šetření. Vzhledem k závažnosti zjištěných nedostatků lze na základě vypracovaných analýz předpokládat, že budou také další z výše uvedených hraček po zpracování veškeré dokumentace nahlášeny kontaktnímu bodu MPO pro systém RAPEX,“ uvedla mluvčí Jana Jelínková.

Cílem dozoru nad trhem s hračkami je prevence nehod a úrazů, které by mohly ohrozit zdraví či životy dětí. Z těchto důvodů bude Česká obchodní inspekce v monitorování trhu a kontrole hraček pokračovat ve stejném rozsahu i v roce 2013.

Autor: red.,J.Jelínková

Fotogalerie

ilustrační snímek             zdroj foto:coi

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.