Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 29. ledna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zaměstnanci Porodnicko-gynekoligické kliniky dorazili ke skupinovému odběru

29.01.2020 - Zaměstnanci Porodnicko-gynekoligické kliniky dorazili ke...

Počasí

29.01.2020 - Středa

Teplota: 3 / -1 - prehanky-Sníh

30.01.2020 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Bezplatné vyšetření hladiny cukru nabídne Nemocnice Šumperk

10. listopadu 2015 - 07:57

Zpět na seznam článků

Připojí se tak ke Světovému dni diabetu

Bezplatné vyšetření hladiny cukru nabídne Nemocnice Šumperk

ilustrační snímek zdroj foto:archiv sumpersko.net

Cukrovkou dnes trpí každý desátý člověk. Právem si tato nemoc vydobyla přezdívku epidemie třetího tisíciletí. Na nepříjemně rostoucí číslo počtu nemocných upozorňuje každoročně Světový den diabetu. Připojí se k němu i Nemocnice Šumperk. Ve čtvrtek 12. listopadu nabídne ve své diabetologické ambulanci od 14.00 do 17.00 hodin bezplatné vyšetření i odborné konzultace.

Nemocnice Šumperk nabídne při příležitosti Světového dne diabetu bezplatné vyšetření hladiny krevního cukru i odborná poradenství, týkající se onemocnění cukrovkou. Lidé se například dozvědí, jak nemoci předcházet, jak se v případě vzniku onemocnění naučit s cukrovkou „žít“ a jak o sebe správně pečovat.

ilustrační snímek zdroj foto:archiv sumpersko.net

K dispozici bude i nutriční terapeut, který poradí, jak se správně stravovat. „Celá akce se uskuteční ve čtvrtek 12. listopadu v naší diabetologické ambulanci. Speciální program si připravila i Lékárna Nemocnice Šumperk, která v tento den nabídne ochutnávku speciálního diabetického cukroví, čajů i výživy pro diabetiky,“ prozrazuje náměstkyně pro nelékařské zdravotnické pracovníky Nemocnice Šumperk Martina Souralová.

ilustrační snímek zdroj foto:archiv sumpersko.net

V České republice trpí cukrovkou zhruba osm procent populace, pozadu nezůstává ani šumperský region. Jen v péči diabetologů Nemocnice Šumperk je nyní asi sedm set pacientů a toto číslo není zdaleka konečné. Další nemocné je možné najít u praktických lékařů a internistů.

Devadesát procent pacientů přitom trpí diabetem druhého typu, který souvisí s vyšším věkem, obezitou, nedostatkem pohybu a nezdravým životním stylem. Tělo nemocného inzulin sice vytváří, ale neumí jej efektivně využít. „Onemocnění se ale bohužel posouvá do čím dál mladšího věku, výjimkou není ani u dětí a adolescentů," konstatuje Martina Souralová.

ilustrační snímek zdroj foto:archiv sumpersko.net

Dnešní životní styl rozhodně nenahrává tomu, aby počet diabetiků klesal. Recept na prevenci je však přitom jednoduchý: pravidelný pohyb, zdravá výživa s důrazem na konzumaci zeleniny, vlákniny a omezení cukrů v potravě a nápojích. „Důležité je chodit pravidelně na preventivní prohlídky. Pokud už máme vrozené dispozice pro vznik diabetu, právě při preventivních prohlídkách je možné nemoc co nejdříve zjistit a začít ji léčit," zdůrazňuje Martina Souralová s tím, že právě Světový den diabetu je akce, v rámci které mohou lidé využít možnosti bezplatného preventivního vyšetření.

Autor: red.,Hana Szotkowská, foto: sumpersko.net

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.