Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 14. června 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Soutěž řidičů krajských záchranek v ČR

13.06.2024 - Soutěž řidičů krajských záchranek v ČR - Na tři...

Počasí

14.06.2024 - Pátek

Teplota: 20 / 7 - Oblačno

15.06.2024 - Sobota

Teplota: 25 / 12 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Bikerům na Jesenicku přibydou nové stezky

11. října 2015 - 10:55

Zpět na seznam článků

V Lipové- lázních otevírají nové singletreky

Bikerům na Jesenicku přibydou nové stezky

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Jesenicko se postupně stává skutečně neopomenutelným centrem milovníků horských kol a adrenalinu. Důkazem jsou nově vybudované stezky v obci Lipová-lázně, pouze šestnáct kilometrů od vyhlášených Rychlebských stezek v Černé Vodě. Celkem osm kilometrů terénních vln a skoků v členitém terénu, v lese i na loukách si můžete vyzkoušet ještě teď na podzim.

Lipovské stezky v Lipové-lázních jsou příkladným projektem spolupráce obce a subjektů v cestovním ruchu. Část singletreků s podporou evropských fondů vybudovala obec, část soukromí subjekt. Obec realizovala bikové traily na úpatí zalesněného vrcholu Toč.

mapka

Jednosměrnou stoupací stezkou se dostanete k dvěma trasám, barevně značených podle obtížnosti. Modrou, méně náročnou variantu jistě ocení začátečníci nebo otrlí bikeři se svými malými ratolestmi. Kratší červená trasa je doporučena už zkušenějším jezdcům. „Naše Lipovské stezky rozhodně nechtějí konkurovat zavedeným a v jistém smyslu unikátním Rychlebským stezkám. Právě naopak. Naší vizí je právě ve spolupráci s Rychlebskými stezkami nabídnout jízdu v terénu všem kategoriím jezdců,“ vysvětluje starosta Lipové-lázní Lubomír Žmolík a dodává: „Rychlebské stezky jsou určeny především pro zkušené jezdce. Na těch našich by se bikeři měli učit základní technice a návykům jízdy v terénu, které mohou uplatnit třeba právě při návštěvě v Černé Vodě.“

Lipovské stezky pod kopcem Toč paralelně navazují na 4,7km dlouhé stezky na travnatých loukách nad Hotelem Helios. Pokud jesenické počasí dovolí, budete moci nové stezky vyzkoušet ještě letos. Slavnostní otevření se chystá v sobotu 17. října od 13 hodin před Hotelem Helios v Lipové-lázních.

Autor: red.,V.Janků

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.