Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 09. prosince 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperské kino promítne dva špičkové balety

09.12.2022 - Šumperské kino promítne dva špičkové balety - Z...

Počasí

09.12.2022 - Pátek

Teplota: 3 / 1 - obcasny-Déšť

10.12.2022 - Sobota

Teplota: 4 / 1 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Bílá paní provedla pod šumperskými hradbami stovky účastníků

09. listopadu 2022 - 15:58

Zpět na seznam článků

Šumperská Veselá školka pozvala děti i rodiče na tradiční akci

Bílá paní provedla pod šumperskými hradbami stovky účastníků

Bílá paní pod hradbami foto: sumersko.net - M. Jeřábek

V loňském roce zvali organizátoři dětské akce na Strašidelnou lesní cestu na „Tulinku“. Letos překvapili a pozvali návštěvníky na tradiční podzimní akci do šumperského parku pod hradbami, aby za doprovodu Bílé paní zvládli tajuplnou cestu plnou úkolů.

Zaměstnanci školky v roli duchů, strašidýlek a bílých paní připravili ve středu 2. listopadu pro malé návštěvníky a jejich rodiče tajuplnou cestu plnou úkolů s názvem „Putování s Bílou paní“ a pozvání samozřejmě platilo i pro širokou veřejnost. Vstupenkou byla lucernička či svícínek a výtěžek z jeho prodeje poslouží,  jako dar z charitativní činnosti pro handicapované dítě.

Cestu okolo hradeb lemovala světýlka, strašidelné zvuky a závěrečný tanec kostlivců u morového sloupu na náměstí u radnice. Děti plnily úkoly a prošly dvanácti stanovišti.

Bílá paní pod hradbami foto: sumersko.net - M. Jeřábek

Letos absolvovalo „Putování s Bílou Paní“ přibližně jeden a půl tisíce účastníků. „Akci pořádáme již několik let. Je to dlouholetá tradice, která nejdříve probíhala mezi odloučenými pracovišti Veselé školky, poté jsme akci přemístili k Sanatorce a letos jsme se rozhodli opět pro změnu lokality a to se nám vyplatilo,“ prozradila učitelka Jana Veselá, která upřesnila: „Letos jsme se rozhodli místo v okolí Šumperka na čas opustit a vtáhnout rodiče do krásných zákoutí přímo v centru města. Proto jsme hledali pěkné místo v historické části města s čarovnou atmosférou.“

Bílá paní pod hradbami foto: sumersko.net - M. Jeřábek

Na Putování s Bílou paní se opět podílel celý kolektiv školy (cca pětašedesát zaměstnanců – pozn. red.). „Akce je velice časově náročná, jak na přípravu, organizaci a samotné uskutečnění, tak i z hlediska výroby kostýmů, kulis a různých zajímavých soutěží pro děti. Ale odměnou jsou nám pak rozzářené a šťastné úsměvy dětí a ohlasy z řad rodičů. Rádi tuto akci každý rok pořádáme a i my se těšíme na to, co nového ještě jsme schopni vymyslet a zrealizovat,“ přiblížila vyučující Dagmar Žídková.

„Volba přinesla pozitivní ohlasy z řad rodičů i veřejnosti a celou naši dlouholetou akci zase osvěžila něčím novým. Zda bude tato akce i příští rok ještě nevíme, nechte se překvapit, ale vzhledem k obrovské účasti je to docela možné, že této části města zůstaneme zase nějakou dobu věrni,“ sdělila ředitelka Veselé školky Yvona Šimková, která dodala:  „Poděkování patří také všem zaměstnancům Veselé školky, ale rodičům, kteří si udělali v této hektické době čas. My se budeme těšit na to, jaké další zážitky těmto dětem v budoucnu připravíme.“

Bílá paní pod hradbami foto: sumersko.net - M. Jeřábek

Každá novinka, třeba jen týkající se místa konání, přinese překvapení. „Radost nám udělala velká návštěvnost. Když už si dáme takovou práci s chystáním, jsme rádi, že se přijde podívat hodně lidí. Těší nás, že můžeme poskytnout zábavu, zpříjemnit společně strávený „strašidelný večer“ dětí, rodičů i prarodičů. Ocenili jsme, že i když si rodiče s dětmi museli vystát dlouhou frontu, tak nebyli nazlobeni a duch akce je ujistil, že to nebyl rozhodně promarněný čas,“ s úsměvem dodává Jana Veselá.

FOTOREPORTÁŽ: Putování s Bílou paní I.

FOTOREPORTÁŽ: Putování s Bílou paní II.

FOTOREPORTÁŽ: Putování s Bílou paní III.

Autor: red., S. Adoltová, D. Žídková, foto: sumpersko.net - M. Jeřábek

Fotogalerie

Bílá paní pod hradbami                    foto: sumersko.net - M. Jeřábek

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Vánoce v Galerii Zámeček ve Vikýřovicích

Vánoce v Galerii Zámeček ve Vikýřovicích

Fotek: 105
Přidáno: 29.11.2022

Vánoční Šumperk 2022

Vánoční Šumperk 2022

Fotek: 35
Přidáno: 28.11.2022

Blues Alive 2022 III.

Blues Alive 2022 III.

Fotek: 41
Přidáno: 19.11.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.