Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 20. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Desetimilionová sankce hrozí některým zaměstnavatelům na Zábřežsku a Litovelsku

19.04.2018 - Desetimilionová sankce hrozí některým zaměstnavatelům...

Počasí

polojasno

20.04.2018 - Pátek

Teplota: 24 / 11 - PoloJasno

oblacno

21.04.2018 - Sobota

Teplota: 22 / 11 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Bílá pastelka po roce opět v ulicích

30. září 2017 - 18:18

Zpět na seznam článků

Osmnáctý ročník celonárodní sbírky

Bílá pastelka po roce opět v ulicích

Bílá pastelka po roce opět v ulicích zdroj foto: S. Bezděková

Téměř každý z nás si někdy na vlastní kůži zažil pocit nejistoty a strachu při pohybu poslepu, třeba když na schodech náhle zhasne světlo. V České republice žije přibližně sto tisíc lidí, kteří trpí zrakovým postižením a kteří se bez zraku musí obejít 24 hodin denně. I ty nejobyčejnější činnosti všedního dne se bez zraku zvládají mnohem hůře a vyžadují kromě pevné vůle a velkého soustředění také zvládnutí speciálních dovedností.

Ve středu 11. října proběhne u příležitosti „Dne bílé hole“ již 18. ročník celonárodní sbírky Bílá pastelka. Uskuteční se na celém území České republiky ve více než dvou stech městech. V našem regionu se do sbírky zapojí třicet dvojic studentů a dobrovolníků, kteří budou nabízet bílou pastelku za symbolických 30 korun společně se záložkou.

Pomáhat nám budou již tradičně studenti ze SZŠ Šumperk, SOŠ – sociální péče Zábřeh. Kromě Šumperku a Zábřehu  budou pastelku prodávat i v okolních obcích jako je Libina, Rapotín, Petrov nad Desnou, Sobotín, Velké Losiny, Loučná nad Desnou, Hanušovice, Štíty, Bludov a Postřelmov. (V loňském roce bylo vybráno přes dva miliony korun. Z toho na Šumperku za bezmála 88 tisíc korun - pozn.red.)

Bílá pastelka po roce opět v ulicích zdroj foto: S. Bezděková

Výtěžek sbírky bude věnován na projekty podporující odstraňování dopravních bariér a na programy podporující integraci nevidomých a těžce zrakově postižených lidí (např. výuka chůze s bílou holí, výuka čtení a psaní Braillova písma, ovládání kompenzačních pomůcek a přístrojů v domácnosti, pomáháme s výběrem vhodné optiky, zajišťujeme vzdělávací aktivity, prostě učíme žít bez zraku).

Autor: red., S. Bezděková - SONS Šumperk

Fotogalerie

Bílá pastelka po roce opět v ulicích        zdroj foto: S. Bezděková

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.