Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 21. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

HOKEJ: Informace o vstupném

20.07.2019 - HOKEJ: Informace o vstupném - Ceny vstupného pro...

Počasí

21.07.2019 - Neděle

Teplota: 27 / 18 - Bouřky

22.07.2019 - Pondělí

Teplota: 26 / 15 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Billy Talent - punkrocková hostina v Olomouci!

14. července 2017 - 11:26

Zpět na seznam článků

Hlavní chod bude mít tři předkrmy

Billy Talent - punkrocková hostina v Olomouci!

Billy Talent zdroj foto: P. Bielesz

Jako vykřičník se přesně v půlce prázdnin tyčí jedna z nejvýznamnějších rockových událostí letošního léta. Na Korunní pevnůstce v Olomouci zahraje 1. srpna kanadská punkrocková kapela Billy Talent.

Pořádající agentura Bounty Rock Cafe Promotion přitom návštěvníkům koncertu populární formace z Toronta připravila atraktivní program na celý večer. „Pojali jsme to jako minifestival. Před Billy Talent budou hrát další tři kapely,“ uvedl za pořadatele Dušan Neumann.

Areál Korunní pevnůstky se otevře už v osmnáct hodin a hodinu nato zahájí punkrockovou hostinu česká kapela Rabies. Parta z Bystřice nad Pernštejnem nabízí anglicky zpívaný punkrock, který se hlásí k zámořským velikánům Rancid, NOFX nebo Social Distortion.

Rabies zdroj foto: P. Bielesz

Ve dvacet hodin je vystřídá trojice muzikantů ze vsetínského Bronxu říkající si Criminal Colection, která nabíjí nejen české posluchače energickým pop-punkem už víc než deset let. Třetím a posledním předkrmem bude od jednadvaceti hodin britská skupina Tigress. „Tu si převeze přímo s Billy Talent. Pětičlenná parta z britského Chelmsfordu v čele se zpěvačkou Katy Jackson hraje teprve dva roky, ale kromě toho, že už vydali dvě studiové nahrávky, zahráli si nedávno třeba s Green Day,“ doplnil Neumann s tím, že zhruba ve dvaadvacet hodin pak na pódium dorazí hlavní hvězdy včera.

Criminal Colection zdroj foto: P. Bielesz

Billy Talent se v České republice těší velké popularitě. Původně středoškolská kapela vedená charismatickým zpěvákem Benem Kowalewiczem debutovala albem Watoosh! už v roce 1999. Ani téměř po dvaceti letech nevypadli ze světové rockové extraligy, o čemž svědčí vyprodané koncerty po celém světě a davy natěšených fanoušků očekávajících energickou show s našlapanou muzikou a místy provokativními texty. V České republice Kanaďané hráli poprvé v roce 2007.

Tigress zdroj foto: P. Bielesz

Olomoucká Korunní pevnůstka bude jednou ze zastávek Billy Talent během nabitého prázdninového turné. „V červenci a srpnu hrají skoro každý den. Začínají ve Švýcarsku a přes Německo, Rusko, Ukrajinu a Slovensko dorazí k nám. Pak je ještě čekají koncerty v Rakousku, Maďarsku, Belgii nebo Polsku,“ zmínil Neumann. „Patří k headlinerům vyhlášených festivalů, jako jsou maďarský Sziget nebo Frequency v Rakousku, ale na Olomouc se už moc těší, protože zájem o lístky v předprodejích byl jeden z největších v celé Evropě,“ dodal.

Vstupenky na koncert Billy Talent, který je součástí programu festivalu Olomoucké kulturní prázdniny stojí 799 korun a jsou stále v prodeji v sítích Ticketportal, Ticketstream a GoOut nebo v Bounty Rock Cafe na třídě Kosmonautů v Olomouci.

Fotogalerie

Billy Talent             zdroj foto: P. Bielesz

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.