Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 08. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Kraj láká na dovolenou v Jeseníkách a na Hané

08.07.2020 - Kraj láká na dovolenou v Jeseníkách a na Hané - Všude...

Počasí

08.07.2020 - Středa

Teplota: 18 / 10 - obcasny-Déšť

09.07.2020 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Biopotraviny nakupuje nyní přes 41 procent domácností

30. září 2014 - 12:50

Zpět na seznam článků

Největšímu zájem je o mléčné výrobky

Biopotraviny nakupuje nyní přes 41 procent domácností

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Lidé nakupují biopotraviny častěji než dříve. Třetina populace si je donese z obchodu nebo trhu domů alespoň několikrát měsíčně, zatímco před 6 lety to byla pouze čtvrtina populace.

Kupující se shodli, že nejčastějším důvodem pro jejich výběr je to, že jsou zdravější, dále jejich chutnost, větší šetrnost k přírodě. „Ve srovnání s rokem 2010 se zvýšil podíl domácností, které nakupují biopotraviny, a to z 37 procent na dnešních 41 procent,“ informoval tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství Hynek Jordán. Informace vyplynuly z průzkumu, který provedla společnost Median v první polovině září.

Největší zájem je o mléčné výrobky. Zájem o zeleninu, ovoce, maso a uzeniny v bio kvalitě postupně narůstá, a to nejvýrazněji u ovoce a zeleniny. Místem, kam Češi nejčastěji pro tyto výrobky zamíří, jsou trhy, včetně farmářských, nebo specializované prodejny. K novinkám patří nakupování biopotravin prostřednictvím internetu, které vyzkoušel každý dvacátý člověk zajímající se o biopotraviny. „Společnost prováděla průzkum na vybraném vzorku 630 respondentů mezi osobami ve věku 18-65 let na území celé republiky,“ doplnil mluvčí Jordán.

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Jaké jsou bariéry pro větší nakupování biopotravin, a proč je někteří lidé nejedí vůbec? Největší překážkou je cena. Na tom se shodly tři čtvrtiny osob, které biopotraviny nakupují, i těch, kteří je nenakupují. Dalšími rozhodujícími faktory je omezený sortiment a dostupnost prodejny s biopotravinami.

Autor: red.,H.Jordán

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.