Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 31. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou

30.07.2021 - Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou -...

Počasí

31.07.2021 - Sobota

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

01.08.2021 - Neděle

Teplota: 19 / 14 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Blíží se Vyznání růžím

15. června 2021 - 12:55

Zpět na seznam článků

Svatební design, floristické show

Blíží se Vyznání růžím

Rozarium zdroj foto: VFO

Expozice s monumentálními romantickými kyticemi od předních českých floristů, prezentace svatebního designu, floristické show, pánské střihy od barber shopu, gastrozóna, workshopy, hudba a také trhy. To vše spadá do programu letošního ročníku výstavy a festivalu Vyznání růžím, jenž s podtitulem „Romantické…“ od pátku 18. do neděle 20. června pořádá Výstaviště Flora v olomouckém Rozáriu.

Jedinečný festival, který je díky svému zaměření na růže největší akcí svého druhu v České republice, je tento rok věnovaný romantickým trendům neboli módnímu směru, který aktuálně světu růží vládne.

Slavnostní zahájení je naplánované na pátek 18. června ve čtrnáct hodin, vstup do rozária je možný z Bezručových sadů přes botanickou zahradu a z ulice 17. listopadu naproti Přírodovědecké fakultě. Kvůli vrcholícím přípravám bude Rozárium ve čtvrtek a v pátek dopoledne uzavřeno. „Mezi hlavní body programu patří atraktivní floristické show, při kterých profesionální čeští floristé nechají návštěvníky nahlédnout do tajemství svého řemesla. Jejich vystoupení budou v pátek, v sobotu i v neděli zaměřená právě na romantické kytice. Na Vyznání růžím tak dorazí mistryně svého oboru floristky Klára Franc Vavříková a Viola Zeithamlová a také známý florista Tamás Vígh,“ uvedla ředitelka Výstaviště Flora Eva Fuglíčková.

Rozarium zdroj foto: VFO

Letošní ročník Vyznání růžím díky ukázkám svatebního designu přinese velkou dávku inspirace pro budoucí nevěsty, součástí expozice bude i slavnostně nazdobené auto. „Na programu, který v pátek a v sobotu končí v devatenáct hodin a v neděli potrvá do sedmnácté hodiny, jsou také komentované prohlídky samotného Rozária – unikátního více než tříhektarového areálu, kde roste přes tři tisíce růžových keřů, které reprezentují tři stovky domácích i světových odrůd,“ doplnil tiskový mluvčí Výstaviště Flora Michal Poláček.

Rozarium zdroj foto: VFO

A skutečně bude co obdivovat, protože Rozárium bývá již od poloviny června samý květ. Vstup je zdarma, akce je letos součástí programu Svátků města Olomouce.

Autor: red., Michal Poláček, zdroj foto: VFO

Fotogalerie

Rozarium            zdroj foto: VFO

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.