Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 18. května 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové příměstské tábory v Šumperku

18.05.2022 - Nové příměstské tábory v Šumperku - Dům kultury...

Počasí

18.05.2022 - Středa

Teplota: 18 / 6 - SkoroJasno

19.05.2022 - Čtvrtek

Teplota: 21 / 5 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Bludov chystá expozici Babičky v Galerii Adolfa Kašpara

13. května 2022 - 21:14

Zpět na seznam článků

Sto dvacet let od vzniku ilustrací knihy

Bludov chystá expozici Babičky v Galerii Adolfa Kašpara

pozvánka zdroj: KD Bludov

Výběr z nejslavnějšího díla bludovského rodáka, malíře a ilustrátora Adolfa Kašpara ozdobí v květnu nově venkovní Galerii Adolfa Kašpara. Je to právě 120 let od vzniku ilustrací knihy, která bezesporu patří do zlatého fondu české kultury, a to jak v oblasti literární, tak i v oblasti výtvarné.  „Počátkem května letošního roku uplynulo 120 let od okamžiku, kdy byl na kolektivní výstavě studentů pražské Akademie výtvarných umění prezentován soubor ilustrací ke knize Babička. Jejich autorem byl tehdy pětadvacetiletý bludovský rodák Adolf Kašpar. S nápadem na vydání knihy Boženy Němcové přišel Jan Vilím, místopředseda České grafické společnosti Unie,“ připomněl kurátor výstavy Lukáš Koval.

Samotná Galerie Adolfa Kašpara vznikla teprve loni. Proměnou prochází ale celé prostranství kolem venkovní expozice a jejího okolí. Jednou z takových proměn je výstavba neobvyklé autobusové zastávky, která vzniká na místě té stávající v prostoru mezi pizzerií a Galerií.

V rámci vernisáže čeká na přítomné návštěvníky neobvyklé kulturní vystoupení studentek Konzervatoře Kroměříž, přítomni budou i potomci slavného rodáka. Po zahájení se návštěvníci přesunou do Kavárny v oranžerii, kde bude připraveno občerstvení. Veřejnost si tak prohlédne další novinku – revitalizované prostranství u oranžerie, kde vzniklo zajímavě řešené posezení. Vernisáž nové expozice se uskuteční v sobotu 21. května v 15 hodin za účasti potomků Adolfa Kašpara.

Venkovní Galerie Adolfa Kašpara se nachází v blízkosti křižovatky u zámku. Je přístupná celoročně čtyřiadvacet hodin denně. Večer a v noci je nasvícená.

Autor: red., B. Haušková

Fotogalerie

pozvánka               zdroj: KD Bludov

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kapela Jelen v Šumperku

Kapela Jelen v Šumperku

Fotek: 67
Přidáno: 23.04.2022

Princezky a princezny v silničním muzeu

Princezky a princezny v silničním muzeu

Fotek: 39
Přidáno: 15.04.2022

Velikonoce na Zámečku ve Vikýřovicích

Velikonoce na Zámečku ve Vikýřovicích

Fotek: 68
Přidáno: 11.04.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.