Pátek 02. června 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Slepici do Zábřehu přivezou Vojtěch a Tatiana Dykovi

01.06.2023 - Slepici do Zábřehu přivezou Vojtěch a Tatiana Dykovi -...

Počasí

02.06.2023 - Pátek

Teplota: 22 / 10 - SkoroJasno

03.06.2023 - Sobota

Teplota: 20 / 8 - Jasno

Bluegrassoví My zahrají na Šumperském Hafanovi

18. června 2014 - 09:29

Zpět na seznam článků

Psy máme rádi, a to nejen v guláši, vtipkují drsně muzikanti

Bluegrassoví My zahrají na Šumperském Hafanovi

Bluegrassoví My zahrají na Šumperském Hafanovi foto:sumpersko.net

Je jich šest, hrají bluegrass a říkají si My. Mají svérázný smysl pro humor, ale vyznávají klasické hodnoty, k nimž na čelním místě patří přátelství. A že každý správný zálesák má psa, vydali by ti jejich na hafající smečku.

zkouška kapely My

Ťapka, Charlie, Ozák, Billy, Nelly a Bond, tak se jmenují čtyřnozí přátelé šumperských muzikantů. Někteří jsou čistokrevní, jiní původu značně neurčitého. Charlie se dočkala záchrany ze psího útulku a Ťapka si zase sama nalezla nového pána. „Rozhodli jsme se s manželkou pořídit si mazlíka. Žena nechtěla fenu, ale psa, měl být čistokrevný, krátkosrstý a většího vzrůstu,“ vypravuje Zbyněk Sedláček, zpěvák a hráč na mandolínu.

zkouška kapely My

Bylo to v zimě. Mrzlo, až praštělo, Zbyněk byl zrovna v garáži, když se mu tam zaběhl toulavý pes. Chlupáč nevypadal vůbec hezky, proto muzikant ani na okamžik neuvažoval o tom, že by si fenku-bezdomovkyni ponechal.„Bylo mi jí chudinky líto, a tak jsem donesl krabici, jitrnici, kroupy a nudle. Ale řekl jsem jí, že hned druhý den musí z domu. Mezitím přišla manželka. Divila se, co je to za zvíře, a nařídila psa umýt. Nebohá fenka měla tak zplstnatělou srst, že ani nemohla chodit. Vykoupali jsme ji, ostříhali a z chlupaté obludy se vyklubala roztomilá fenka. Nechali jsme nalezenkyni naočkovat, odčervit, dali jí jméno Ťapka a už byla naše,“ líčí Zbyněk.

zkouška kapely My

Když se adoptovaná Ťapka po koupeli a ostříhání zaskvěla v plné kráse, dokonce i sousedka se nechala slyšet, že kdyby věděla, jak pěkný pejsek se z té nestvůrky vyloupne, sama by si ho prý nechala.

zkouška kapely My

Způsob, jakým si Ťapka adoptovala rodinu Sedláčkových, pobavil ostatní členy kapely.„Zbyněk nám povídal, jak nalezl opuštěného psa. Kasal se, že ho odveze do útulku. Nikdo z nás tomu nevěřil, a jak se ukázalo na příští zkoušce, věděli jsme proč,“ usmívá se Ruda Hecl, zpěvák a banjista.

zkouška kapely My

Muzikanti se dodnes smějí tomu, že Sedláčkovi chtěli čistokrevného, krátkosrstého psa větší velikosti, a mají malou, huňatou fenku, jejíž rasa bývá lidově označována za pouliční směsku. Přesto si ji oblíbili a starostlivě o ni pečují. „Zbyněk nám tuhle tvrdil, že musí po zkoušce ještě nakoupit, aby měli doma co večeřet. Pak jsme se ale zdrželi a Zbyněk povídá: To nevadí. Pro Ťapku jsem schoval dvě kuřecí stehna a my s manželkou si vezmeme chleba,“ prozradil Ruda, jak se u Sedláčků hoduje.

zkouška kapely My

Ostatně s Ťapčinou životosprávou má vlastní zkušenosti. Když se kamarádovi o fenku krátce staral, dostal přísné pokyny, co servírovat. Ťapka si totiž zvykla, že jí páníček dopřává vydatnou a zdravou stravu, do psí konzervy přidává mrkev i salát. A dokonce fence i vaří.„Tuhle jsme někde měli rizoto a Zbyněk prohlásil, že Ťapce by takové nechutnalo,“ pochechtává se Ruda.

Bluegrassová kapela My vystoupí v doprovodném programu Šumperského Hafana.„Na psí show se představíme už podruhé a tak jako posledně i letos se vzdáme honoráře. Máme totiž psy rádi,“ vysvětluje Zbyněk. „Nejen v guláši,“ vtipkují jeho spoluhráči.

zkouška kapely My

Kdo si chce užít svérázný humor muzikantů kapely My, ale především skvělý bluegrass, může přijít v neděli 22.června do Pavlínina dvora. Sedmý ročník Šumperského Hafana odstartuje ve 14 hodin. Připraveno je i občerstvení.

Psí guláš se podávat nebude, chystá se ochutnávka výrobků oceněných značkou Regionální potravina Olomouckého kraje.

Autor: Vladimíra Krejčí, foto:šumpersko.net

Fotogalerie

Bluegrassoví My zahrají na Šumperském Hafanovi   foto:sumpersko.net
Bluegrassoví My zahrají na Šumperském Hafanovi   foto:sumpersko.net
Bluegrassoví My zahrají na Šumperském Hafanovi   foto:sumpersko.net
Bluegrassoví My zahrají na Šumperském Hafanovi   foto:sumpersko.net
Bluegrassoví My zahrají na Šumperském Hafanovi   foto:sumpersko.netBluegrassoví My zahrají na Šumperském Hafanovi   foto:sumpersko.net
Bluegrassoví My zahrají na Šumperském Hafanovi   foto:sumpersko.net

Související články

Další články z rubriky

Předstíraná láska i naivní důvěřivost

Předstíraná láska i naivní důvěřivost

Policisté na Šumpersku prověřují další podvody

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.