Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

ZUŠ OPEN 2019

22.05.2019 - ZUŠ OPEN 2019 - Pozvánka na happening v Šumperku

Počasí

22.05.2019 - Středa

Teplota: 13 / 12 - obcasny-Déšť

23.05.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Blues Alive už bere za kliku

08. listopadu 2011 - 13:34

Zpět na seznam článků

Bude se konat ve dnech 17.–19. listopadu v Domě kultury v Šumperku.

Blues Alive už bere za kliku

BluesAlive zdroj:DK Šumperk

Už jen pár dnů zbývá do okamžiku, než se do Šumperka sjedou velké hvězdy americké i britské bluesové scény, které představí 16. ročník největšího domácího bluesového festivalu Blues Alive. Jak už jsme dříve informovali, hlavní a největší hvězdou letošního ročníku akce, jejíž tradice sahá do poloviny 90. let, bude mladý americký kytarista Kenny Wayne Shepherd ( ukázka 1, ukázka 2, ukázka 3), který přiveze materiál z právě vydaného nového alba How I Go. Zahraje na samostatném koncertě ve čtvrtek 17. listopadu a předskočí mu speciálně sestavená kapela vedená dvěma domácími mladými kytarovými esy Lukášem Martinkem a Marcelem Flemrem.Hlavními hvězdami pátečního programu budou britští Hokie Joint, velmi syrová kapela s excentrickým zpěvákem JoJo Burgessem, jehož hlas i energie, se kterou vystoupení pojímá, nejsou vzdáleny například Tomu Waitsovi, Howlin Wolfovi nebo Captainu Beefheartovi.

Páteční večer vyvrcholí souborem JUJU, který poprvé do Šumperka přiveze blues s africkými kořeny. Ty bude v kapele zastupovat gambijský zpěvák a hráč na jednostrunné housle Juldeh Camara. Britskou část projektu pak prezentuje fenomenální kytarista Justin Adams, který nejvíce proslul jako dlouholetý spoluhráč Roberta Planta. Kapela JUJU přináší plnokrevný rock, který v sobě kromě afrických prvků nese ohlasy hookerovského blues i zeppelinovského rocku. Ukázka 1, ukázka 2, ukázka 3, ukázka 4.

Program večera doplní polská mladá kapela Juicy Band, její krajané Around The Blues, kteří mají pověst jedněch z nejpopulárnějších zástupců tohoto stylu u našich severních sousedů, česko-americká jižanská kapela Louisiana Alley a slovenská bluesová písničkářka Zuzka Suchánková.

Sobotní odpoledne se tradičně ponese v duchu poněkud méně bluesově ortodoxním. Česká skupina United Cans Unlimited spojuje bluesové prazáklady s psychedelickým a alternativním rockem, česko-finsko-nizozemské trio The Spermbankers hraje klasické žánry s drivem garážového rocku, kapela Please The Trees spojuje ve svých potemnělých písních alternativní rock i country.

Večerní koncert otevřou domácí tradicionalisté The Kingsize Boogiemen, následováni zajímavou slovenskou skupinou Kŕdeľ divých Adamov. Bravurní hru na foukací harmoniku předvede nejuznávanější maďarský mistr tohoto nástroje Mátyás Pribojszki se svou novou kapelou. K vrcholu bude program spět v bloku chicagského bluesového zpěváka a milovníka soulových odboček Pata Smillieho.

Vyvrcholením sobotního večera pak bezesporu bude blok dvaasedmdesátileté legendy texaského blues, kytaristy známého pod uměleckým jménem Guitar Shorty (vl. jm. David William Kearney). Ten patří nejen k technicky nejlepším představitelům svého žánru, velmi pověstná je také jeho až "hendrixovská" pódiová show. Ukázka 1, ukázka 2, ukázka 3.

Vstupenky a podrobné informace o festivalu lze získat na festivalovém webu ZDE.

Permanentka na pátek a sobotu, jejíž součástí je i CD s vybranými nahrávkami z loňského ročníku, stojí stejně jako vloni 790 Kč, za 420 resp. 570 Kč si lze zakoupit lístky na jednotlivé večery. Vstupné na čtvrteční samostatný koncert Kennyho Waynea Shepherda bylo stanoveno na 490 Kč.

 

Autor: dk

Fotogalerie

BluesAlive     zdroj:DK Šumperk
BluesAlive     zdroj:DK Šumperk
BluesAlive     zdroj:DK Šumperk
BluesAlive  zdroj:DK Šumperk

Související články

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.