Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 17. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Ženu okradli na šumperské diskotéce

17.07.2019 - Ženu okradli na šumperské diskotéce - Obezřetnost se...

Počasí

17.07.2019 - Středa

Teplota: 22 / 11 - Zataženo

18.07.2019 - Čtvrtek

Teplota: 25 / 12 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Blues Alive získal nejprestižnější světové bluesové ocenění

28. ledna 2019 - 18:25

Zpět na seznam článků

Český festival jej převzal v americkém Memphisu ve státě Tennessee

Blues Alive získal nejprestižnější světové bluesové ocenění

Blues Alive získal nejprestižnější světové bluesové ocenění zdroj: Blues Alive;KBA Sylvie Bosc

Zástupci šumperského festivalu Blues Alive během slavnostního ceremoniálu v Memphisu převzali od americké nadace Blues Foundation nejprestižnější světové žánrové ocenění nazvané Keeping The Blues Alive Award pro rok 2019.

Mezinárodní festival Blues Alive se stal vůbec prvním českým držitelem této ceny, kterou uděluje přední světová organizace, která se snaží o oceňování, uchovávání a propagaci blues. „Je to pro nás obrovská pocta dostat se do společnosti všech letošních i minulých oceněných - ať už jednotlivců či organizací. Cenu přivezeme do Šumperka pro naše fanoušky, partnery a podporovatele, je to především odměna pro ně. Pro nás jako organizátory ocenění představuje zároveň výzvu, abychom nejen udrželi, ale i zvyšovali úroveň našeho festivalu v budoucnosti,“ říká ředitel Blues Alive Vladimír Rybička.

Blues Alive získal nejprestižnější světové bluesové ocenění zdroj: Blues Alive;KBA Sylvie Bosc

Keeping The Blues Alive Award představuje vrchol toho, co může v žánru blues získat ‚nemuzikant‘. „Jde o obdobu Blues Music Award pro hudebníky a mezi její minulé držitele patří přední světové bluesové festivaly, vydavatelství, producenti či média a novináři,“ doplňuje redaktor kulturní rubriky Lidových novin Ondřej Bezr, který je zároveň dramaturgem festivalu Blues Alive.

Blues Alive získal nejprestižnější světové bluesové ocenění zdroj: Blues Alive;KBA Sylvie Bosc

Cenu Keeping The Blues Alive Award obdržely v minulosti například přehlídky New Orleans Jazz and Heritage Festival a Beale Street Music Festival, časopisy Living Blues Magazine a Rolling Stone, producenti Tom Hambridge (například Buddy Guy, J. L. Walker) a Jim Gaines (například Ana Popovic, Carlos Santana, Van Morrison) nebo vydavatelství Stony Plain a Alligator Records. Mezi letošními držiteli jsou kromě Blues Alive také americká organizace Atlanta Blues Society, šéf rozhlasové stanice Blues Radio International Jesse Finkelstein nebo prezident Evropské bluesové unie,Francouz Jean Guillermo.

Nadace The Blues Foundation, jež ceny udílí, byla založena v roce 1980 v Memphisu. V současné chvíli čítá čtyři tisíce sto jednotlivých členů a dvě stě přidružených místních bluesových společností, které zastupující dalších padesát tisíc profesionálů po celém světě. Nadaci řídí Správní rada, která se skládá z pětadvaceti členů. Její současnou prezidentkou je Barbara Newman. Cenu Keeping the Blues Alive uděluje každoročně „jedincům či organizacím, kteří významně přispěli světu blues“, a rozhoduje o ní panel významných profesionálů z tohoto oboru. Hlavním kritériem je dlouholetý přínos, který není omezen na konkrétní rok.

Mezinárodní festival Blues Alive v Šumperku je největší středoevropskou přehlídkou tohoto žánru. Festival vznikl v roce 1996. Za dobu své existence přivezl takové hvězdy jako Hubert Sumlin, Cephas & Wiggins, James Cotton, Johnny Winter, Shemekia Copeland, Otis Taylor, Warren Haynes, Kenny Wayne Shepherd či Jonny Lang. Spolupořádal také vůbec první koncert Buddyho Guye loni v Praze. Poslední - dvacátý třetí ročník proběhl od 15. do 17. listopadu a byl několik týdnů předem vyprodán.

Autor: red., J. Sedlák, zdroj foto: Blues Alive - Sylvie Bosc

Fotogalerie

Blues Alive získal nejprestižnější světové bluesové ocenění  zdroj: Blues Alive;KBA Sylvie Bosc

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.