Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 22. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Červenohorské sedlo „láká“ motorkáře

22.07.2019 - VIDEO. Červenohorské sedlo „láká“ motorkáře -...

Počasí

22.07.2019 - Pondělí

Teplota: 27 / 14 - Zataženo

23.07.2019 - Úterý

Teplota: 28 / 18 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Bratři Ebenové v Zábřehu

05. prosince 2013 - 12:13

Zpět na seznam článků

Představí laskavý humor a velké muzikantství

Bratři Ebenové v Zábřehu

Bratři Ebenové v Zábřehu zdroj:zk

Jeden ze svých posledních letošních koncertů přijedou bratři Ebenové ve středu 11.prosince v 19.00 hodin odehrát do kulturního domu v Zábřehu. Vedle bratrů Marka, Kryštofa a Davida zde vystoupí další prvotřídní muzikanti, které lze vídat například v kapele Etc… Vladimíra Mišíka.

Bratři Ebenové jsou nejzvláštnější skupinou v historii české populární hudby. Synové skladatele Petra Ebena a synovci Ilji Hurníka totiž do žádného hudebního proudu nepatří. Již koncem sedmdesátých let, kdy Ebeni vstupovali na scénu, se v jejich hudbě proplétaly vlivy klasiky, folku, rocku či jazzu a prvky vytříbeného hudebního humoru.

bratři Ebenové

Nejviditelnějším členem kapely je skladatel Marek, a to zejména díky moderování cen Tý Tý, vlastnímu skvělému pořadu Na plovárně či prezentaci Mezinárního filmového festivalu v Karlových Varech. Kryštof je matematik, David vystudoval hudbu na konzervatoři a nyní se věnuje souboru Schola Gregoriana Pragensis. „Jít na Ebeny je jistota, že uslyšíte dobrou muziku i kultivovaný projev Marka Ebena. Jejich písničky jsou i o nejobyčejnějších lidských věcech, ale nad každou se člověk musí zamyslet,“ zve na jeden z mála koncertů bratří Ebenů produkční kulturního domu Vratislav Jarmar.

Autor: red.,zk

Fotogalerie

Bratři Ebenové v Zábřehu    zdroj:zk

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.