Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 08. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podnapilý recidivista kradl značkové boty

07.07.2020 - Podnapilý recidivista kradl značkové boty - V chodbě...

Počasí

08.07.2020 - Středa

Teplota: 18 / 10 - obcasny-Déšť

09.07.2020 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Bruntál nabídne pracovní příležitosti i pro vzdálenější regiony

14. ledna 2017 - 10:13

Zpět na seznam článků

Volná místa najdou zejména nezaměstnaní s nedostatečnou kvalifikací nebo vzděláním

Bruntál nabídne pracovní příležitosti i pro vzdálenější regiony

Bruntál - firma Hronovský nabídne pracovní přiležitosti zdroj foto: ÚP ČR

Až dvě stovky nezaměstnaných z Bruntálska, Krnovska, Rýmařovska ale i vzdálenějších regionů mají šanci získat práci u významné české společnosti. Nabídne jim ji firma Hronovský, která zahájila svůj provoz v novém objektu v Bruntále v areálu Karla. Na mzdy všech takto zaměstnaných uchazečů poskytne příspěvek Úřad práce ČR.

Okres Bruntál patří mezi regiony s nejvyšší nezaměstnaností. Ke konci roku činil podíl nezaměstnaných osob 9,5 procent a byl tak druhý nejvyšší v rámci Moravskoslezského kraje. Zaměstnavatelé nabízeli prostřednictvím úřadu 809 volných pracovních míst. „Jsem velice ráda za jakoukoli pomoc v oblasti zaměstnávání lidí a o to více mě těší, když se najde významný zaměstnavatel, který nabídne práci mnoha lidem v  regionu, kde je obecně velmi vysoká nezaměstnanost,“ říká ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

S náborem nových zaměstnanců pomáhá úřad práce, který vytipovává vhodné uchazeče o zaměstnání na základě požadavků zaměstnavatele a každé pondělí a středu pořádá výběrová řízení přímo v provozovně společnosti. „Většina pracovních míst, která vedení firmy plánuje obsadit, je určená nezaměstnaným s nedostatečnou kvalifikací nebo vzděláním. Právě ti tvoří v našem regionu přes pětatřicet procent z celkového počtu evidovaných uchazečů. Proto vítáme tuto možnost a velmi úzce se zaměstnavatelem spolupracujeme,“ upozorňuje ředitel Úřadu práce v Bruntále Milan Horna.

Firma Hronovský se zabývá především výrobou elektrických a elektromechanických autokomponentů a kabelových svazků pro automobilový průmysl. V roce 2015 si pronajala prostory v Karlovicích u Vrbna pod Pradědem, kde postupně zaměstnala sedmdesát lidí. „Na základě dobrých hospodářských výsledků se rozhodla provoz rozšířit a vytvořit dalších 200 pracovních míst. Po přesunu závodu i stávajících pracovníků do Bruntálu, přijala dalších 78 uchazečů o zaměstnání. Zbývajících 122 zaměstnanců postupně nabírá,“ upřesnila mluvčí úřadu práce Kateřina Beránková.

Autor: red., K. Beránková

Fotogalerie

Bruntál - firma Hronovský nabídne pracovní přiležitosti     zdroj foto: ÚP ČR

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.