Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 05. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zaparkuj

04.06.2020 - Zaparkuj - Univerzitní iniciativa láká na filmy, koncerty...

Počasí

05.06.2020 - Pátek

Teplota: 15 / 13 - obcasny-Déšť

06.06.2020 - Sobota

Teplota: 20 / 10 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Budoucí rodiče se mohou lépe připravit na porod

12. ledna 2017 - 09:15

Zpět na seznam článků

Série nových přednášek startuje v únoru

Budoucí rodiče se mohou lépe připravit na porod

ilustrační snímek zdroj foto: archiv šumpersko.net

Novou sérii vzdělávacích přednášek, kurzy plavání i cvičení – to vše nabídne s příchodem nového roku budoucím maminkám gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Šumperk. Pravidelné plavání nebo cvičení přispívá k zlepšení fyzické kondice nastávajících maminek, speciální přednášky jim pak dopomohou k úspěšnému zvládnutí porodu.

Zdravé těhotenství, průběh porodu, možnost tlumení porodních bolestí. To vše jsou témata, která šumperští odborníci představí budoucím maminkám na speciálních vzdělávacích přednáškách. Díky nim se budoucí maminky nejen lépe připraví na porod, ale dozví se na nich například i to, jak o dítě správně pečovat po propuštění z porodnice. „Součástí přednášek jsou i témata týkající se kojení, ošetřování miminka v domácí péči nebo jeho správném stravování v prvním roce života. Budoucí rodiče se dozví i to, s jakými nemocemi se mohou setkat během prvních dvanácti měsíců od narození dítěte,“ vysvětluje vedoucí porodní asistentka Anna Holinková.

Bc. Anna Holinková, vedoucí porodní asistentka zdroj foto: archiv šumpersko.net

Série nových přednášek startuje v únoru. „Ta první se uskuteční ve čtvrtek 9. února v patnáct hodin v kongresovém sále nemocnice. Na přednáškách je vítána i účast budoucích tatínků,“ upřesnila tisková mluvčí Nemocnice Šumperk Hana Szotkowská.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv šumpersko.net

Také letos si mohou přijít těhotné ženy do nemocnice zacvičit a zaplavat. „Cvičení pro budoucí maminky se zaměřuje na gravid-jógu, těhotenskou gymnastiku, cvičení na míči, ale také na relaxaci, dechová cvičení a posilování pánevního dna. Některé ženy mohou mít po porodu problémy se samovolným únikem moči, čemuž tyto aktivity také pomáhají předcházet,“ zdůrazňuje vedoucí porodní asistentka.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv Nemocnice Šumperk

Budoucí maminky si mohou přijít protáhnout tělo už 16. ledna, kdy začíná první lekce. Cvičit se pak bude každé pondělí na rehabilitačním oddělení nemocnice vždy od patnácti hodin.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv šumpersko.net

Na těhotné maminky čeká letos také nově zrekonstruovaný bazén s teplotou 34 stupňů Celsia. Zaplavat si mohou přijít 6. a 20. února od patnácti hodin na rehabilitační oddělení. „Další kurzy plavání pak proběhnou v březnu, dubnu a květnu. Lekce plavání lze absolvovat pouze po předchozím přihlášení a po předložení potvrzení lékaře gynekologa o tom, že se maminka může těchto kurzů účastnit,“ upřesnila mluvčí, která dodala: „Plavání je určené těhotným ženám od ukončeného 20. týdne těhotenství. Maminky se mohou objednávat kdykoliv, a to v pracovní dny na telefonním čísle: 583 332 302.“

Autor: red., H. Szotkowská

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv šumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.