25.04.2024 - Dietos vs Golems - Pozvánka na zápas

Teplota: 13 / 2 - Oblačno

Buldoci postoupili do dalšího kola

02. dubna 2012 - 13:11

Pohár FAČR ve futsalu

Futsalisté šumperských Buldoků zdolali tým České Vsi 7:4 a postupují do 5. kola poháru FAČR, kde vyzvou 2.ligový Gamaspol Jeseník.

Páteční večer v hale šumperského gymnázia nabídl vcelku pohledný futsal, který měl překvapivě dramatický vývoj. Buldoci hned od začátku potvrzovali roli favoritů a hnáni početnou skupinou fanoušků diktovali tempo hry, kdy měli často míč pod kontrolou, ale nedařilo se jim střelecky. Až ke konci první půle došlo k zaváhání hostující obrany a k odraženému míči se dostal Jiří Doubrava, který střelou pod břevno otevřel skóre utkání. Velice disciplinovaný a obranný styl České Vsi dělal Buldokům problémy a do konce poločasu moc gólových šancí diváci neviděli. Naopak vzhledem k počtu nasbíraných faulů na straně Buldoků dostali možnost ke srovnání hosté, ale jejich desetimetrový kop zlikvidoval Ladislav Šabo a tak první poločas skončil 1:0 pro domácí.

Do druhé půle se šlo po krásném a sexy vystoupení streetdancové taneční skupiny Folí de la Fúl, které očividně oba týmy povzbudilo k větší aktivitě a záhy se to projevilo na počtu vstřelených branek. I když do druhého poločasu vstoupil lépe tým České Vsi a vyrovnal, Buldoci dokázali rychle odpovědět a brzy zvýšili své vedení na 5:2. Zdálo se, že vývoj zápasu směřuje k jasnému vítězství domácích, ale tak jako v první půli, udělali Buldoci hodně zbytečných faulů a tentokrát dali soupeři dokonce dvě šance v podobě desetimetrového kopu. Hostující hráč je oba  s přehledem proměnil a snížil tak na 5:4. Naštěstí pro domácí mužstvo zakrátko z protiútoku zvýšil vedení Tomáš Skála a v závěru pojistil vítězství domácích desetimetrovým kopem Vojta Špička, který v tomto utkání zaznamenal hned 3 góly.

Domácí tak splnili roli favorita a pokračují v soutěži, nicméně hostující Česká Ves předvedla disciplinovaný a houževnatý výkon a byla domácímu mužstvu v cestě za postupem velmi obtížným protivníkem.

Poděkování patří skupině Folí de la Fúl za krásné zpestření futsalového večera a v neposlední řadě i skvělým fanouškům, kteří vytvořili vynikající diváckou kulisu.

K futsalovému večeru se vyjádřil i předseda OL KKF FAČR Ladislav Sebök: "Utkání bylo po pořadatelské stránce svěřeno Buldokům a věřil jsem, že se popasují s touto výzvou. Utkání mělo velice vysokou úroveň a vysoká návštěvnost jen dokreslila, že i klub KP umí utkání uspořádat. O tom svědčilo i vystoupení taneční skupiny v poločasové přestávce. Návštěvnost pohárového utkání nenechala v ochozech nikoho chladným a diváci fanděním přispěli k úspěchu Buldoků, kteří tak postoupili do další fáze Poháru FAČR. Musím vyzdvihnout i soupeře z České Vsi, kteří byli důstojným soupeřem a utkání bylo dramatické až do samého konce."

Branky: 15. Doubrava, 26. Hruda, 31. 34. 40. Špička, 32.a 38. Skála  -  26. a 29. Juříček,      35. a 37 Novák,     Diváků 150