Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 15. června 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zábřežské úsměvy Pavla Taussiga

14.06.2024 - Zábřežské úsměvy Pavla Taussiga - Pozvánka

Počasí

15.06.2024 - Sobota

Teplota: 25 / 12 - PoloJasno

16.06.2024 - Neděle

Teplota: 22 / 15 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Bulhar převážel nelegální migranty

05. června 2023 - 12:20

Zpět na seznam článků

Zastavili ho celníci na dálnici D 35

Bulhar převážel nelegální migranty

Celníci v průběhu čtyř dnů odhalili ve čtyřech regionech migranty zdroj foto: CS ČR

Ve zkráceném přípravném řízení sdělili olomoučtí kriminalisté šedesátiletému cizinci podezření ze spáchání přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice, za který trestní zákoník ukládá trest odnětí svobody na šest měsíců až pět let, propadnutí majetku nebo peněžitý trest. Krátce nato předali spisový materiál státnímu zástupci, který u soudu podal návrh na potrestání.

Ve středu 31. května okolo třetí hodiny ranní kontrolovala hlídka celní správy na dálnici D 35 nedaleko obce Skrbeň dodávkové vozidlo Fiat, za jehož volantem seděl právě šedesátiletý muž bulharské státní příslušnosti. „Při prohlídce automobilu nalezli v nákladním prostoru patnáct mužů bez platných dokladů. Na místo přivolaní policisté shledali, že se jedná o cizince, mířící pravděpodobně do Německa. Řidiče vozidla zadrželi a zbylou osádku automobilu zajistili a předali do rukou kolegů z cizinecké policie,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Petra Vaňharová, která upřesnila: „V průběhu prověřování kriminalisté zjistili, že zadržený Bulhar měl ve středečních nočních hodinách na území Slovenska naložit do auta cizince bez platných cestovních pasů a bez oprávnění ke vstupu a pobytu na území České republiky s vědomím, že se jedná o nelegální běžence. S příslibem finančního zisku je měl přepravit na konkrétní přestupní místo v České republice, odkud měli namířeno patrně do své cílové destinace.“

K přepravovaným ,,černým“ pasažérům policisté cizinecké policie zjistili, že se jednalo o mladé muže ze Sýrie. „Mezi nimi se nacházel i jeden nezletilý a mladistvý chlapec. Syřané disponovali potvrzením o setrvání na území Slovenska, a z toho důvodu dali policisté v rámci mezinárodní readmisní smlouvy návrh na převzetí adresovaný našim východním sousedům. Ti návrh obratem akceptovali a Syřané tak skončili ještě v den svého zajištění opět na Slovensku,“ informovala mluvčí.

V pátek 2. června stanul Bulhar před olomouckým soudem, od kterého odešel s peněžitým trestem ve výši několika desítek tisíc korun.

Autor: red., pis. - P. Vaňharová

Fotogalerie

Celníci v průběhu čtyř dnů odhalili ve čtyřech regionech migranty   zdroj foto: CS ČR

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.