Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 30. září 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jesenická Dyňová slavnost

28.09.2023 - Jesenická Dyňová slavnost - Pobaví celou rodinu

Počasí

30.09.2023 - Sobota

Teplota: 20 / 8 - obcasny-Déšť

01.10.2023 - Neděle

Teplota: 18 / 6 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Bulhar převážel nelegální migranty

05. června 2023 - 12:20

Zpět na seznam článků

Zastavili ho celníci na dálnici D 35

Bulhar převážel nelegální migranty

Celníci v průběhu čtyř dnů odhalili ve čtyřech regionech migranty zdroj foto: CS ČR

Ve zkráceném přípravném řízení sdělili olomoučtí kriminalisté šedesátiletému cizinci podezření ze spáchání přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice, za který trestní zákoník ukládá trest odnětí svobody na šest měsíců až pět let, propadnutí majetku nebo peněžitý trest. Krátce nato předali spisový materiál státnímu zástupci, který u soudu podal návrh na potrestání.

Ve středu 31. května okolo třetí hodiny ranní kontrolovala hlídka celní správy na dálnici D 35 nedaleko obce Skrbeň dodávkové vozidlo Fiat, za jehož volantem seděl právě šedesátiletý muž bulharské státní příslušnosti. „Při prohlídce automobilu nalezli v nákladním prostoru patnáct mužů bez platných dokladů. Na místo přivolaní policisté shledali, že se jedná o cizince, mířící pravděpodobně do Německa. Řidiče vozidla zadrželi a zbylou osádku automobilu zajistili a předali do rukou kolegů z cizinecké policie,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Petra Vaňharová, která upřesnila: „V průběhu prověřování kriminalisté zjistili, že zadržený Bulhar měl ve středečních nočních hodinách na území Slovenska naložit do auta cizince bez platných cestovních pasů a bez oprávnění ke vstupu a pobytu na území České republiky s vědomím, že se jedná o nelegální běžence. S příslibem finančního zisku je měl přepravit na konkrétní přestupní místo v České republice, odkud měli namířeno patrně do své cílové destinace.“

K přepravovaným ,,černým“ pasažérům policisté cizinecké policie zjistili, že se jednalo o mladé muže ze Sýrie. „Mezi nimi se nacházel i jeden nezletilý a mladistvý chlapec. Syřané disponovali potvrzením o setrvání na území Slovenska, a z toho důvodu dali policisté v rámci mezinárodní readmisní smlouvy návrh na převzetí adresovaný našim východním sousedům. Ti návrh obratem akceptovali a Syřané tak skončili ještě v den svého zajištění opět na Slovensku,“ informovala mluvčí.

V pátek 2. června stanul Bulhar před olomouckým soudem, od kterého odešel s peněžitým trestem ve výši několika desítek tisíc korun.

Autor: red., pis. - P. Vaňharová

Fotogalerie

Celníci v průběhu čtyř dnů odhalili ve čtyřech regionech migranty   zdroj foto: CS ČR

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Čokoládové Losiny 2023 - III.

Čokoládové Losiny 2023 - III.

Fotek: 45
Přidáno: 28.09.2023

Čokoládové Losiny 2023 - II.

Čokoládové Losiny 2023 - II.

Fotek: 65
Přidáno: 26.09.2023

Čokoládové Losiny 2023 - I.

Čokoládové Losiny 2023 - I.

Fotek: 70
Přidáno: 26.09.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.