fitnesskotelna
Zde je místo pro Vaši reklamu
zima
Středa 22. ledna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

V Uničově se začne stavět základna pro záchranáře

22.01.2020 - V Uničově se začne stavět základna pro záchranáře -...

Počasí

22.01.2020 - Středa

Teplota: 0 / -5 - Zataženo

23.01.2020 - Čtvrtek

Teplota: 0 / -2 - Zataženo

srdíčká

Burza práce v Jeseníku

11. září 2019 - 09:28

Zpět na seznam článků

Kdo hledá práci, má ideální příležitost kontaktovat na jednom místě a během jediného dne více zaměstnavatelů

Burza práce v Jeseníku

ilustrační snímek zdroj foto: archiv sumpersko.net

V Olomouckém kraji proběhne další ročník Burz práce a vzdělání. Ta první proběhne už ve čtvrtek 12. září v Jeseníku od devíti do šestnácti hodin na SOŠ a SOU strojírenském a stavebním Jeseník, Dukelská 1240 (budova eMko). Burzu pořádá Úřad práce ČR ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou Jeseník a Svazem průmyslu a dopravy ČR.

Akce v Jeseníku odstartuje sérii Burz práce a vzdělání v Olomouckém kraji, které se během září a října uskuteční ještě v Přerově, Šumperku, Prostějově a Olomouci. „Akce tohoto typu, jež ÚP ČR pořádá napříč celou republikou, jsou velmi důležité pro naše klienty, kteří zde mohou nalézt příležitost k pracovnímu uplatnění. A jsou přínosné i pro zaměstnavatele. Díky nim mohou získat řadu nových a tolik potřebných zaměstnanců,“ vyzdvihuje generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková

Návštěvníkům se pod jednou střechou představí vystavovatelé z řad významných zaměstnavatelů z oblasti strojírenství, elektrotechniky, stavebnictví, zemědělství, dopravy, zdravotnictví, lázeňství a bezpečnosti - a to nejen z Jesenicka, ale i dalších okresů Olomouckého kraje. S nimi se budou prezentovat střední školy, které nabízejí vzdělání v příslušných oborech.

pozvánka zdroj: ÚP ČR

Chybět nebudou ani zástupci Úřadu práce ČR. „Mimo jiné poradí zájemcům, jak správně napsat životopis a motivační dopis, sdělí jim aktuální informaci o trhu práce nebo třeba volných pracovních místech v regionu. Nedílnou součástí širokého portfolia služeb úřadu je také poradenství v oblasti rekvalifikací a volbě či změně povolání,“ vyjmenovává ředitel Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Jeseníku Martin Viterna.

Burza práce a vzdělání je určena těm, kteří se teprve rozhodují o tom, jakou školu a obor pro vstup na trh práce mají zvolit, ale i těm, kteří už na trhu práce působí a hledají lepší uplatnění, případně chtějí změnit zaměstnavatele.

Zájemci se od přítomných zaměstnavatelů dozví, jaké profese hledají, co je náplní práce jejich zaměstnanců a co od nich požadují. Příchozí se jich mohou ptát také na možnosti dalšího rozvoje. Zajímavé pro ně mohou být též informace o benefitech, zapracování nových zaměstnanců (např. v případě absolventů), ale i o firemní kultuře.

Lidé se dozvědí, za jakých podmínek je možné danou školu studovat a jaké výhody a zázemí jednotlivá zařízení nabízejí. Součástí budou i informace o následném uplatnění absolventů. Cílem organizátorů je předání využitelných informací a podkladů v době, kdy se budoucí středoškoláci rozhodují o své nadcházející pracovní kariéře. „ Pro návštěvníky z řad žáků a studentů jsou připraveny také různé soutěže na stáncích vystavovatelů,“ uzavírá zástupkyně ředitele SOŠ a SOU strojírenského a stavebního Jeseník Eva Kopecká.

Autor: red., K. Beránková

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv sumpersko.net

Další články z rubriky

Kriminalisté řeší úvěrové podvody na Šumpersku

Kriminalisté řeší úvěrové podvody na Šumpersku

Sdělení obvinění si vyslechl i pomocník

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.