Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 15. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh

15.10.2019 - Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh -...

Počasí

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - Oblačno

16.10.2019 - Středa

Teplota: 15 / 10 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

ČOI nařídila bezpečnostní zábranu stáhnout z trhu

04. února 2017 - 08:35

Zpět na seznam článků

Nevyhověla požadavkům technické normy

ČOI nařídila bezpečnostní zábranu stáhnout z trhu

nevyhovující bezpečnostní zábrana zdroj foto: čoi

Bezpečné pomůcky určené dětem jsou často praktickým pomocníkem pro všechny rodiče, kteří chtějí své děti ochránit před případnými úrazy. Česká obchodní inspekce se tentokrát zaměřila na kontrolu bezpečnostní zábrany pro děti do dvou let, která může při běžném používání ohrozit jejich zdraví a bezpečnost. V tomto případě, zábrana TEC TAKE, nevyhověla požadovaným parametrům.

nevyhovující bezpečnostní zábrana zdroj: čoi

Česká obchodní inspekce uskutečnila kontrolu kovové bezpečnostní zábrany, která má malému dítěti ve věku do čtyřiadvaceti měsíců zamezit vstup do pro něho nebezpečných či nevhodných prostor. Kovová bezpečnostní zábrana se obvykle používá v domácnostech, kde je možné ji připojit do dveřního otvoru nebo ke schodišti. 

Inspekce na základě zjištění, provedených v akreditované laboratoři podle požadavků technické normy vyhodnotila, že zábrana nevyhověla v následujících parametrech:

*výrobek nevyhověl požadavkům na chemickou bezpečnost, laboratoř zjistila překročení povolených limitů u chemických prvků jako je olovo, baryum a chrom 

*otevírací a zavírací systém, k uvolnění otevíracího systému je potřeba jen jeden úkon, při běžném a předpokládaném použití zábrany není možné vyloučit, že jí dítě samo otevře a zábrana tak ztratí svou ochrannou funkci

*nebezpečí od vyčnívajících částí, možné zachycení části oděvu dítěte či doplňků oděvu o konstrukční části zábrany

*bezpečnostní informace nejsou uvedeny přímo na výrobku v českém jazyce a rovněž instrukce pro použití bezpečnostní zábrany neobsahují všechny podstatné informace požadované normou 

Regionální Inspektorát ČOI Jihomoravského a Zlínského kraje, který kontrolu prováděl, rozhodl o okamžitém stažení tohoto nebezpečného výrobku z trhu. Informace o nebezpečné zábraně byla nahlášena do celoevropského systému RAPEX. 

Autor: red., I. Divišová

Fotogalerie

nevyhovující bezpečnostní zábrana      zdroj foto: čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.