Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 23. ledna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

V Uničově se začne stavět základna pro záchranáře

22.01.2020 - V Uničově se začne stavět základna pro záchranáře -...

Počasí

23.01.2020 - Čtvrtek

Teplota: 0 / -3 - Oblačno

24.01.2020 - Pátek

Teplota: -1 / -4 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

ČOI nařídila stáhnout z trhu dva rizikové světelné řetězy

20. července 2018 - 07:06

Zpět na seznam článků

Výrobky byly nahlášeny do systému Rapex

ČOI nařídila stáhnout z trhu dva rizikové světelné řetězy

ilustrační snímek zdroj: čoi

Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu v ČR jsou v nabídce dva typy elektrického zařízení, které mohou znamenat pro spotřebitele bezpečnostní riziko. Jedná se o výrobky Světelný řetěz LED diody, typ AF – 1 0 0 L E D a Světelný řetěz LED diody, typ LAF – 1 0 0 L E D. B W. U obou výrobků bylo zjištěno vážné riziko úrazu elektrickým proudem. 

Světelný řetěz, 100 LED diod, typ AF – 1 0 0 L E D má nedostatečnou délka kabelu – kratší než 1,5 m. Z měniče lze rukou bez vynaložení síly, nebo použití nástroje, odstranit kryt. Tím dojde ke zpřístupnění živých částí a může dojít k vážnému úrazu elektrickým proudem manipulující osoby.

nevyhovující výrobek zdroj: čoi

Světelný řetěz, 100 LED diod, typ LAF – 1 0 0 L E D. B W u připojení poslední LED diody v místě, kde je též připojena zásuvka, která umožňuje připojení dalšího světelného řetězu, jsou přístupné živé části. Zde hrozí vážné nebezpečí úrazu elektrickým proudem při manipulaci s řetězem. Izolace neodpovídá předvídatelným podmínkám a tím není zaručeno, že osoby budou přiměřeně chráněny před nebezpečím fyzického poranění nebo jiného poškození, které by mohlo být způsobeno zejména přímým dotykem.

nevyhovující výrobek zdroj: čoi

Česká obchodní inspekce uložila prodejcům ochranné opatření ve formě okamžitého stažení výrobků z trhu. Výrobek bude nahlášen kontaktnímu bodu na MPO a informace o něm budou zveřejněny v systému RAPEX.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj: čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.