Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 15. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh

15.10.2019 - Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh -...

Počasí

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - Oblačno

16.10.2019 - Středa

Teplota: 15 / 10 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

ČOI odhalila, kdo se obohacoval při povodních

25. listopadu 2013 - 13:23

Zpět na seznam článků

Povodně přinesly navíc i záplavu nepoctivců

ČOI odhalila, kdo se obohacoval při povodních

ilustrační snímek zdroj foto:čoi

Letošní povodně napáchaly opět velké škody a obyvatelé zasažených oblastí se s jejich ničivými následky potýkají dodnes. Ani závěrečná zpráva, hodnotící výsledky kontrol České obchodní inspekce v období od 11. července do 3. října u prodávajících a poskytovatelů služeb v souvislosti s povodněmi, nevyznívá příliš pozitivně.

Inspektoři se zaměřili na kontroly těch podnikatelů, kteří by mohli, vzhledem ke zvýšenému zájmu o jejich zboží a služby ze strany spotřebitelů z povodněmi zasažených míst, zneužít jejich tíživé situace k protiprávnímu jednání a vlastnímu prospěchu. „V průběhu pěti set šedesáti tří kontrol byly ve čtyřiceti šesti procentech případů zjištěny nedostatky. Porušovány byly zejména informační povinnosti o cenách i o výrobcích a spotřebitelé byli poškozování prodávajícími nepoctivostí při prodeji nebo poskytování služeb i při uplatnění reklamací. Pozitivem je, že prodej zaplaveného nepotravinářského zboží zjištěn nebyl,“ uvedl tiskový mluvčí České obchodní inspekce Jan Rotbauer.

Mimořádná kontrolní akce byla motivována ochranou spotřebitelů vzhledem ke zvýšenému riziku ohrožení jejich práv v době, kdy se nacházeli v tíživé životní situaci. Nedovoleným prodejem zboží, které prošlo povodní, mohlo dojít k ohrožení bezpečnosti i ekonomických zájmů obyvatel v povodněmi postižených místech, stejně jako nedovoleným užitím nekalých obchodních praktik poskytovatelů služeb, využívajících nepříznivé situace zákazníků.

 

Autor: red.,J.Rotbauer

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.