Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 18. ledna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Policejní akce na Skřítku

17.01.2019 - Policejní akce na Skřítku - Dopravně bezpečnostní akce...

Počasí

prehanky-Sníh

18.01.2019 - Pátek

Teplota: 3 / -6 - prehanky-Sníh

PoloJasno

19.01.2019 - Sobota

Teplota: -1 / -5 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

ČOI provedla nejmasivnější kontrolu D1 v historii

13. června 2018 - 11:56

Zpět na seznam článků

Do akce se zapojili inspektoři napříč republikou

ČOI provedla nejmasivnější kontrolu D1 v historii

ilustrační snímek zdroj: čoi

Zhruba čtyřicet inspektorů České obchodní inspekce se zapojilo do jednodenní hromadné kontroly dálnice D1, ale také D5, D6 a D11. Akce začala ve stejný čas, aby se případně podnikatelé nemohli mezi sebou informovat.

Průměrně u dvou ze tří kontrolovaných prodejců v restauracích a prodejnách s občerstvením a dalším doplňkovým zbožím na dálnicích zjistili inspektoři porušení zákona, ale zachytili také nevyhovující palivo (Natural 95). „Tak masivní kontrolu dálnice D1 v jeden okamžik ČOI nikdy v minulosti neprovedla. Že průměrně dva ze tří kontrolovaných podnikatelů poruší zákon, jsme nečekali,“ říká ředitel inspektorátu pro Jihomoravský a Zlínský kraj Karel Havlíček, který akci koordinoval a dodává: „Akce měla svůj smysl a hodláme ji proto v budoucnu zopakovat.“

Do kontroly dálnice D1 se zapojili inspektoři z inspektorátů v Praze, na Vysočině, z kraje Jihomoravského, Olomouckého a Moravskoslezského. Akci zahájili na celém úseku naší nejvytíženější dálnice ve stejný okamžik, tedy v jedenáct hodin, ve středu 6. června. K nim se přidali jejich kolegové z Plzně a Hradce Králové, kteří také ve stejný čas zahájili kontroly na dálnicích D5, D6 a D11. přehled zdroj: čoi

Celkem na všech zmíněných dálnicích Česká obchodní inspekce v jeden den provedla prakticky naráz sedmapadesát kontrol. Z toho dvanáct kontrol bylo zaměřeno na pohonné hmoty, ostatní na restaurace, prodejce rychlého občerstvení a doplňkového zboží.  „Nevyhovující palivo bylo zjištěno na dálnici D1 u Průhonic, kde kvůli nadlimitnímu tlaku par Česká obchodní inspekce zakázala další prodej Naturalu 95, nařídila ekologickou likvidaci paliva a zahájila s prodejcem správní řízení,“ informoval tiskový mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.

přehled zdroj: čoi

V pětačtyřiceti případech zkontrolovali inspektoři restaurace a obchody na uvedených dálnicích. „Jen v patnácti z nich bylo vše v pořádku, u ostatních kontrol (30) inspektoři odhalili minimálně jedno porušení zákona.  Nejvážnějším zjištěním bylo nesprávné účtování a poškození spotřebitele o 178 korun v rámci jediného nákupu. Dále inspektoři odhalili dvojí ceny na prodejně u čerpací stanice,“ sdělil mluvčí Fröhlich.

Celkem bylo pravomocně uloženo zatím patnáct pokut ve výši dvacet tisíc korun příkazem na místě. „Vážnější prohřešky budou řešeny ve správním řízení,“ upřesnil mluvčí.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj: čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.