Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. ledna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Blues Aperitiv: „Příležitost pro nové bluesové talenty“

21.01.2021 - Blues Aperitiv: „Příležitost pro nové bluesové...

Počasí

21.01.2021 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 0 - Zataženo

22.01.2021 - Pátek

Teplota: 5 / 2 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

ČOI radí:"Nenechte se napálit slevou"

24. května 2013 - 11:10

Zpět na seznam článků

Ceny zboží ve slevě bývají často klamavé

ČOI radí:"Nenechte se napálit slevou"

Nesčetné výprodeje a nejrůznější slevové akce na zboží i služby, které probíhají téměř po celý rok, a také stížnosti spotřebitelů jsou důvodem, proč jsou slevy nabízené v jakékoliv podobě inspektory ČOI trvale monitorovány a následně často kontrolovány. K tomu dochází zejména poté, kdy při kontrolním nákupu vznikne podezření, že snížení ceny bylo pouze fiktivní, nebo že bylo zboží ve slevě nesprávně účtováno.

Ing.Vladimír Velčovský„V prvním čtvrtletí proběhly kontroly v celkem 1158 prodejnách, včetně internetových, které lákaly spotřebitele na slevové akce, výhodné výprodeje nebo nabízely prodej zboží a služby za akční ceny. Jednu nebo více povinností stanovených příslušnými právními předpisy však porušilo téměř pětačtyřicet procent prodávajících a pokuty uložené v tomto období se blížily třem milionům korun,“ sdělil k výsledkům kontrol Vladimír Velčovský, ústřední ředitel ČOI.   

V rámci kontrolní akce byl vydán zákaz na prodej více jak šesti tisíc kusů výrobků, které nesplňovaly požadavky pro uvedení na trh nebo podmínky zvláštních právních předpisů. Hodnota zakázaného zboží činila celkem 615 tisíc korun.

Podle četnosti zjištění prodávající ponejvíce neposkytují řádné informace o ceně prodávaného zboží a nabízených služeb a zanedbatelný není ani počet porušení zásad poctivosti prodeje a nekalých obchodních praktik. Proto bude Česká obchodní inspekce v kontrolách slevových akcí pokračovat i nadále.

Autor: red.,J.Jelínková, zdroj foto:čoi

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.