Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 16. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných organizacích

15.04.2024 - Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných...

Počasí

16.04.2024 - Úterý

Teplota: 12 / 7 - Zataženo

17.04.2024 - Středa

Teplota: 10 / 5 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

ČOI se zaměřila na autoservisy. Víc jak polovina měla nedostatky!

14. června 2014 - 10:53

Zpět na seznam článků

Automobil bez filtru pevných částic nesmí na komunikace

ČOI se zaměřila na autoservisy. Víc jak polovina měla nedostatky!

ilustrační snímek zdroj foto:ČOI

Mimořádná kontrolní akce České obchodní inspekce byla zaměřena na poskytování služeb autoservisů, zejména na informování spotřebitelů při výměně nebo případném odstranění filtru pevných částic u dieselových motorů.

V průběhu osmdesáti kontrol zjistili inspektoři nedostatky ve více než v polovině z nich. „Z toho v devíti případech kontrolované osoby neinformovaly spotřebitele o tom, že po odstranění filtru pevných částic se motorové vozidlo stává technicky nezpůsobilým k provozu na pozemních komunikacích,“ uvedla tisková mluvčí České obchodní inspekce Jana Jelínková.

Neznalost této informace může podstatným způsobem ovlivnit rozhodování spotřebitele, zda si filtr pevných částic nechat bez náhrady odstranit. „V průběhu trvání akce bylo uloženo šestatřicet pokut ve výši téměř šedesát sedm tisíc korun a další subjekty čeká správní řízení,“ informovala mluvčí.

Kontrola zaměřená na úpravy vozidel v autoservisech, které nabízejí odstraňování filtru pevných částic, prokázala, že poskytování těchto služeb patří mezi problematické oblasti. Vysoký poměr celkových zjištění svědčí o tom, že prodávající často nedodržují povinnosti stanovené obecně závaznými předpisy. „Nedodržování těchto informačních povinností při poskytování služeb a úpravě motorových vozidel, může mít pro spotřebitele řadu negativních důsledků – od finanční újmy přes rizika pro bezpečnost až po případné komplikace při uplatnění práv za vadně provedenou službu,“ dodává Jana Jelínková.

Inspektoři ČOI budou v kontrolních akcích autoservisů pokračovat v dalším období.

Autor: red.,J.Jelínková

Fotogalerie

ilustrační snímek            zdroj foto:ČOI

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.