Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 22. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Červenohorské sedlo „láká“ motorkáře

22.07.2019 - VIDEO. Červenohorské sedlo „láká“ motorkáře -...

Počasí

22.07.2019 - Pondělí

Teplota: 27 / 14 - Zataženo

23.07.2019 - Úterý

Teplota: 28 / 18 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

ČOI se zaměřila na cestovní kanceláře

01. června 2015 - 12:00

Zpět na seznam článků

Zjistila problémy s reklamacemi

ČOI se zaměřila na cestovní kanceláře

ilustrační snímek zdroj foto:čoi

Nabídka služeb cestovního ruchu a úroveň jejich poskytování cestovními kancelářemi a agenturami patří k oblastem, které Česká obchodní inspekce monitoruje a kontroluje celoročně.

V prvním čtvrtletí bylo provedeno 96 kontrol, které odhalily, že nejčastěji porušované povinnosti souvisejí s reklamačním řízením. Nedodržení formálních náležitostí přijetí a vyřízení reklamace v zákonem stanovené lhůtě prokázali inspektoři v 15 případech. „Prodávající také neposkytovali spotřebitelům řádné informace o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění práva z vadného plnění a dále je neseznámili s cenou zájezdu a souvisejících služeb. To vše může přispívat k následné nespokojenosti zákazníků s plněním smlouvy a zpětně se promítat do reklamací,“ uvedla tisková mluvčí Ivana Divišová.

tabulka zdroj:čoi

Pravomocně bylo ve sledovaném období uloženo provozovatelům cestovních kanceláří a agentur 25 pokut v souhrnné výši 224 tisíc korun.

Česká obchodní inspekce bude věnovat činnosti cestovních kanceláří a agentur i nadále zvýšenou pozornost. Jedním z důvodů je i skutečnost, že začíná hlavní turistická sezona a čas dovolených, kdy by nabídky některých cestovních kanceláří či agentur mohly být vzhledem k velké konkurenci neúplné či nepravdivé. „Při kontrolách správnosti a úplnosti poskytovaných informací bylo například zjištěno podání nepravdivé informace o vybavení ubytovacího zařízení bazénem nebo neposkytnutí informace o umístění ubytovacího zařízení v těsné blízkosti železnice a silnice,“ informovala Ivana Divišová. V jiném případě neobdržel spotřebitel informaci o podmínkách výpočtu stornopoplatku nebo mu při objednávce zájezdu nebyl vydán doklad o potvrzení zájezdu se všemi zákonem stanovenými náležitostmi.

Autor: red., I. Divišová

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.