Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 17. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové střední školy na Jesenicku

17.10.2019 - Nové střední školy na Jesenicku - Hejtmanství...

Počasí

17.10.2019 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 8 - PoloJasno

18.10.2019 - Pátek

Teplota: 17 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

ČOI stahuje z trhu svíčku v podobě rozpůleného vejce

24. června 2019 - 11:06

Zpět na seznam článků

Díky realistickému vzhledu může být výrobek nebezpečný pro malé děti

ČOI stahuje z trhu svíčku v podobě rozpůleného vejce

nevyhovující výrobek zdroj: čoi

Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu byl v nabídce pro spotřebitele výrobek zaměnitelný s potravinou. Jedná se o svíčku, která má tvar, velikost a barvy rozpůleného vejce.

Inspekce zjistila v nabídce a prodeji svíčku ve tvaru rozpůleného vejce v přirozených barvách, v jejímž středu je umístěn knot k zapálení. „Výrobek imituje rozpůlené vejce v přirozených barvách. Je nabízen a prodáván samostatně bez obalu. Produkt představuje vysoké riziko pro malé děti s ním manipulující. Výrobek neobsahuje informace o jeho vlastnostech, o způsobu použití ani informace o nebezpečí, které plyne z jeho nesprávného použití. Postrádá také informaci o výrobci, dovozci, popř. dodavateli. Neobsahuje údaj o výrobním čísle ani čárový kód. Svíčka má velikost přibližně čtyři krát šest centimetrů,“ uvedl tiskový mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

nevyhovující výrobek zdroj: čoi

Výrobek nesplňuje předepsaná ustanovení zákonů platných v ČR. „Inspekce zjistila, že díky realistickému vzhledu a tvaru rozpůleného vejce může u výrobku snadno dojít k polknutí či vdechnutí oddělených částí vosku a ty pak mohou malé děti či osoby s omezenou schopností orientace vložit do úst nebo polknout. Následně může dojít k zablokování dýchacích cest,“ informoval mluvčí. 

Česká obchodní inspekce uložila opatření ve formě stažení výrobku z trhu. Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR a informace o něm zveřejněny v evropském systému včasného varování před nebezpečnými výrobky „RAPEX“.

Autor: red., J. Fröhlich, zdroj foto: čoi

Fotogalerie

nevyhovující výrobek           zdroj: čoi

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Skřítkova cesta I.

Skřítkova cesta I.

Fotek: 46
Přidáno: 16.10.2019

Skřítkova cesta II.

Skřítkova cesta II.

Fotek: 77
Přidáno: 16.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.