Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 14. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera

14.10.2019 - Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera - Benefiční...

Počasí

14.10.2019 - Pondělí

Teplota: 19 / 12 - Oblačno

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

ČOI svým zjištění nepotěšila motoristy

15. ledna 2012 - 10:58

Zpět na seznam článků

Motorová nafta v prosinci 2011 byla nejhorší za celý rok

ČOI svým zjištění nepotěšila motoristy

ilustrační snímek zdroj:sumpersko.net

Vyhodnocení výsledků kontrol pohonných hmot odebraných Českou obchodní inspekcí za poslední měsíc roku 2011 ukázalo, že v tomto měsíci zachytili inspektoři nejvíce nevyhovujících vzorků motorové nafty za celý rok. Ze 76 vzorků plných 9 nevyhovělo v jednom nebo dvou kritériích hodnotám stanoveným příslušnou normou, z toho u 4 z nich bylo zjištěné porušení velmi závažné, tj. budící podezření na neoprávněnou manipulaci s pohonnou hmotou.

Počet nevyhovujících vzorků motorové nafty se projevil také na zvýšení celkového průměru nejakostních paliv v prosinci, a to na 7,4 % - ve srovnání s listopadem došlo ke zvýšení o více než 3 %. U benzinů nevyhověl pouze jeden vzorek ze 70 odebraných. V průběhu prosince 2011 byly odebrány vzorky pohonných hmot u čerpacích stanic na území České republiky. Na odběru vzorků benzinů, naft, směsného paliva, biopaliva, LPG, CNG a Ethanolu E85) se podílely všechny inspektoráty ČOI.
Z celkového počtu 162 vzorků odebraných a kontrolovaných v měsíci prosinci 2011 nevyhovělo jakostním požadavkům 12 vzorků, tj. 7,4 %. Závady byly zjištěny u vzorků benzinu, motorové nafty, směsného paliva a Ethanolu E85.
Překročení horní přípustné hranice obsahu biosložek v pohonných hmotách nebylo v měsíci prosinci zjištěno.

Z kontrolovaných odběrů vyplývá, že celková jakost pohonných hmot odebraných a kontrolovaných Českou obchodní inspekcí se v prosinci zhoršila oproti listopadu, a to ze 4,6 % na 7,4 %, což znamená, že kvalita kontrolovaných pohonných hmot byla za rok 2011 v prosinci nejhorší.


Autor: red., J. Jelínková

Fotogalerie

ilustrační snímek       zdroj:sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.