Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 03. března 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Retra míří legendární včelí medvídci

03.03.2024 - Do Retra míří legendární včelí medvídci - Pozvání...

Počasí

03.03.2024 - Neděle

Teplota: 12 / 9 - Oblačno

04.03.2024 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

ČOI uložila pokutu 2 miliony za pochybné předváděcí akce

24. února 2016 - 10:07

Zpět na seznam článků

Inspekce navíc navrhla odebrat společnosti Astena group živnostenské oprávnění

ČOI uložila pokutu 2 miliony za pochybné předváděcí akce

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Právní moci nabyla první pokuta pro společnost Astena group, a to ve výši dvou milionů korun, kterou uložila Česká obchodní inspekce za nekalé obchodní praktiky včetně agresivních.

Firma opakovaně lákala spotřebitele na slosování o 100 tisíc korun v hotovosti a v letáku navíc zdůrazňovala, že se nejedná o předváděcí akci, ačkoli opak byl pravdou. „Její dealeři telefonicky kontaktovali vytipované seniory a pod záminkou převzetí dárku je zvali na soutěž o sto tisíc korun. K žádnému slosování však na těchto akcích nedošlo, zato inspektoři kontrolami prokázali, že účastníci zaplatili několikatisícové částky za pochybný příslib voucheru na nákup libovolného zboží. Kolik obětí mají na kontě tyto nekalé obchodní praktiky společnosti nelze vyčíslit,“ uvedl tiskový mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich.

pozvánka na akci zdroj: čoi

Česká obchodní inspekce následně po uložení sankce zaslala 17. února příslušnému živnostenskému úřadu návrh na odebrání živnostenského oprávnění společnosti Astena group. „Jen za poslední rok evidujeme víc než čtyři desítky podnětů na uvedenou společnost, na jejichž základě jsme provedli víc než dvě desítky kontrol. Pokuta ve výši dva miliony korun je první pokutou, souhrnně uloženou za správní delikty zjištěné při několika kontrolách předváděcích akcí,“ informoval mluvčí Fröhlich.

Scénář firmy byl vždy podobný: Vytipované účastníky z řad seniorů ve vybraných lokalitách napřed kontaktuje zástupce společnosti telefonicky a oznámí jim, že vyhráli. Pro ty nedůvěřivé a poučené spotřebitele, kteří nemají zájem trávit čas na přednášce o předražených „zázračných“ vysavačích a hrncích, má i věrohodné vysvětlení. „Prý byli jako věrní zákazníci místního supermarketu vylosováni a mají si převzít výhru. Zlatým hřebem tohoto „předání dárků“ má být také slosování o sto tisíc korun,“ dodává mluvčí. Dokonce byli pozvaní účastníci ujištěni, že se rozhodně nejedná o předváděcí akci.

Spotřebitelé také obdrželi do schránky i pozvánku, na níž bylo opět uvedeno, že se hraje o finanční hotovost a nejedná se o předváděcí akci. „Na místě však žádné slosování o avizovanou hotovost neprobíhalo. Místo toho začala klasická předváděcí akce, tedy nabídka spotřebního zboží průměrné jakosti s přemrštěnou cenou, k jehož koupi dostali zájemci navíc jako bonus „dárkový poukaz“ v hodnotě padesát tisíc korun, pokud na místě zaplatili pět tisíc korun. Když výherci voucher nevyužili, slíbil prodávající, že jim bude vyhraná částka doručena do 48 hodin. Peněz se však spotřebitelé také nedočkali," popisuje praktiky pokutované společnosti Jiří Fröhlich, který dodává: „Vzhledem k rozsahu a vysoké míře společenské nebezpečnosti aktivit této firmy opakovaně ČOI před podnikatelskou činností společnosti Astena group spotřebitele varuje."

Autor: red.,J.Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kollárovci v Šumperku

Kollárovci v Šumperku

Fotek: 82
Přidáno: 26.02.2024

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.