Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 14. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera

14.10.2019 - Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera - Benefiční...

Počasí

14.10.2019 - Pondělí

Teplota: 19 / 12 - Oblačno

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

ČOI v srpnu zjistila více nejakostních vzorků paliv

20. září 2012 - 11:00

Zpět na seznam článků

Výsledky monitorování jakosti pohonných hmot v srpnu 2012

ČOI v srpnu zjistila více nejakostních vzorků paliv

ilustrační snímek zdroj foto:sumpersko.net

Ani ve druhém prázdninovém měsíci Česká obchodní inspekce ve sledování jakosti pohonných hmot nepolevila. Celkem bylo u čerpacích stanic na území České republiky odebráno 236 vzorků benzinů, naft, směsného paliva, biopaliva, LPG, CNG a Ethanolu E85, z nichž 9 nevyhovělo příslušným jakostním normám. Zjištění byla u 4 benzinů, 3 vzorků motorové nafty, 1 vzorku směsného paliva a 1 etanolu. Do konce roku bude ke kontrole jakosti odebráno ještě více než 1100 vzorků pohonných hmot. Překročení horní přípustné hranice obsahu biosložek v pohonných hmotách nebylo zjištěno.

Rozbory vzorků paliv odebraných Českou obchodní inspekcí u čerpacích stanic v srpnu prokázaly odchylky od jakostních norem u motorového benzinu, motorové nafty, směsného paliva a Ethanolu E-85."Ve srovnání s předchozím měsícem je jakost kontrolovaných vzorků pohonných hmot v srpnu horší, a to o 2,5 %. Zhoršení jakosti o 1 % bylo zaznamenáno u motorových benzinů, k výraznějšímu zhoršení  jakosti došlo u motorových naft z 0 % na 3 %, a také u směsných paliv (25%) a Ethanolu E-85 (33,3%), jejichž dostupnost je v tržní síti omezena," uvedla tisková mluvčí Jana Jelínková. Odebrané vzorky ostatních druhů motorových paliv, tj. LPG, FAME a CNG vyhověly ve všech stanovených ukazatelích požadavkům příslušných jakostních norem.

Autor: red.,J.Jelínková

Fotogalerie

ilustrační snímek             zdroj foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.