Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. února 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vozidlo po nárazu skončilo na střeše

21.02.2019 - Vozidlo po nárazu skončilo na střeše - Dopravní nehoda...

Počasí

obcasny-Déšť

21.02.2019 - Čtvrtek

Teplota: 9 / 1 - obcasny-Déšť

obcasny-Déšť

22.02.2019 - Pátek

Teplota: 7 / -4 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

ČOI varuje před falešnými inspektory

10. prosince 2012 - 12:38

Zpět na seznam článků

Pozor než zaplatíte.Ověřte si, kdo u vás provádí kontrolu

ČOI varuje před falešnými inspektory

ilustrační snímek archiv sumpersko.net

Předvánoční období je tradičně pro většinu obchodníků časem nejvyšších tržeb. Žně ovšem v tomto období mají i mnozí nepoctivci a podvodníci, jejichž vynalézavost je někdy až zarážející. Česká obchodní inspekce varuje tímto majitele a provozovatele obchodů před falešnými kontrolami „inspektorek“ vydávajících se za kontrolní pracovnice neexistujícího „Českého obchodního institutu“.

„Jejich obětí se nedávno stala jihomoravská podnikatelka, která údajným inspektorkám s průkazkami neexistujícího úřadu zaplatila na místě pokutu 10 tisíc korun,“ uvedla tisková mluvčí ČOI Jana Jelínková. „Ženy se prokázaly průkazkami neexistujícího Českého obchodního institutu a, podle slov okradené podnikatelky, se zajímaly o estetiku a hygienu prodeje,“doplnila informace tisková mluvčí.

Poškozených však může být více. Na podvodnice, vydávající se za inspektorky, upozornil Českou obchodní inspekci starosta jedné jihomoravské obce svým dotazem, zda byla v této obci nařízena kontrola ČOI. Po ověření všech jeho informací bylo vyloučeno, že se mohlo jednat o inspektorky ČOI.

„I přes skutečnost, že ČOI nemá informace o tom, že by tyto „inspektorky“ navštívily i jiné prodejny či podniky, ani zda se ve své podvodné činnosti zaměřují pouze na oblast jižní Moravy, chceme všem podnikatelům doporučit, aby si při jakémkoliv podezření vždy ověřili identitu kontrolních pracovníků přímo na úřadě, za jehož zaměstnance se vydávají,“ obrací se na veřejnost tisková mluvčí Jana Jelínková.

V případě inspektorů ČOI je to jednoduché – stačí jeden telefonický dotaz na místně příslušném inspektorátu, kde totožnost kontrolujících osob podnikateli potvrdí. V opačném případě je namístě co nejrychleji přivolat policii.

Telefonické kontakty na jednotlivé oblastní inspektoráty České obchodní inspekce jsou k dispozici ZDE.

Fotogalerie

ilustrační snímek     archiv sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.