Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 18. září 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilý řidič skútru havaroval v Mohelnici

18.09.2019 - Opilý řidič skútru havaroval v Mohelnici - Po nehodě...

Počasí

18.09.2019 - Středa

Teplota: 14 / 8 - SkoroJasno

19.09.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 6 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

ČOI varuje před používáním nebezpečného žebříku

10. dubna 2015 - 10:29

Zpět na seznam článků

Dovozci bylo nařízeno okamžitě stažení výrobku z trhu

ČOI varuje před používáním nebezpečného žebříku

produkt zdroj foto: čoi

Česká obchodní inspekce zjistila, že na českém trhu je nabízen nebezpečný výrobek, jehož použití představuje pro spotřebiteli riziko úrazu.

V rámci mezinárodní dozorové akce se inspektoři zaměřili na bezpečnost kloubových a teleskopických žebříků na českém trhu. Zjistili výrobek, který nesplňuje standardy obecné bezpečnosti ani bezpečnostní ukazatele definované v technické normě, na niž se výrobce odkazuje. „Vzhledem k řadě nedostatků hrozí uživateli tohoto žebříku především nebezpečí úrazu v důsledku pádu. Laboratorním posouzením byly zjištěny závažné nedostatky při zkouškách pevnosti i zkouškách funkčnosti kloubového spoje. V poloze plošiny, po aplikaci normou stanoveného zatížení, došlo ke zborcení výrobku,“ uvedla tisková mluvčí České obchodní inspekce Ivana Divišová.

produkt zdroj foto: čoi

 Žebřík rovněž nevyhověl v požadavcích na funkčnost patek umístěných na stabilizačních prvcích. Dovozci bylo nařízeno okamžitě stažení tohoto výrobku z trhu a žebřík byl jako nebezpečný výrobek zveřejněn v mezinárodním výstražném systému RAPEX.produkt zdroj foto: čoi

Jedná se o: Kloubový žebřík Aluminum Multi-Pupose Ladder EXTOL 99580, S/C NO 12TM172 CB, 100x38x28 cm, NO. 39/60. Země původu: Made in China Dovozce:  Madal Bal, Zlín              

Autor: red.,I. Divišová

Fotogalerie

produkt              zdroj foto: čoi
produkt              zdroj foto: čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.