Středa 26. června 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Krajské zastupitelstvo ocenilo ženy pracující v sociálních službách

25.06.2019 - Krajské zastupitelstvo ocenilo ženy pracující v...

Počasí

26.06.2019 - Středa

Teplota: 33 / 20 - SkoroJasno

27.06.2019 - Čtvrtek

Teplota: 28 / 17 - SkoroJasno

ČOI zakázala prodej nebezpečného hydratačního přípravku do koupele

04. ledna 2019 - 11:06

Zpět na seznam článků

Je nebezpečný svou zaměnitelností s potravinou

ČOI zakázala prodej nebezpečného hydratačního přípravku do koupele

nevyhovující výrobek zdroj: čoi

Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu je v nabídce hydratační přípravek do koupele, který může znamenat riziko pro děti. Jedná se o výrobek, který imituje cukrářský košíček a je nebezpečný svou zaměnitelností s potravinou. Po uvolnění malých částí na košíčku může dojít k polknutí nebo vdechnutí.

Obchodní inspekce identifikovala v nabídce a prodeji hydratační přípravek do koupele se vzhledem cukrářského zákusku s imitací šlehačky, ve které je umístěno šest červených kuliček - bonbonků s tvarem a vůní malých ovocných plodů. „Kuličky nejsou se šlehačkou pevně spojeny, ale šlehačka je pevně spojena s papírovým bílým košíčkem s červenými puntíky. Košíček má průměr šedesát milimetrů a výšku pětačtyřicet milimetrů. Celková výška výrobku činí sedmdesát sedm milimetrů,“ uvedl tiskový mluvčí Jiří Fröhlich.

nevyhovující výrobek zdroj: čoi

Výrobek je zabalen do smršťovací fólie, na které jsou na boku košíčku uvedeny bezpečnostní informace, informace o výrobci a dovozci a štítek s textem: „Koupelový košíček! Vydrží až čtyři koupele!“ Vespod košíčku je pak informace o složení výrobku a je zde uveden výrobce, druh vůně, doporučené použití výrobku a bezpečnostní informace formou piktogramů. 

nevyhovující výrobek zdroj: čoi

Výrobek je nebezpečný svou zaměnitelností s potravinou (naplňuje charakteristiku podle § 2 odst. 1 písm. h) zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele a podle § 7a zákona č. č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, je zakázáno vyrábět, dovážet, vyvážet, nabízet, prodávat nebo darovat výrobky nebezpečné svou zaměnitelností s potravinami). U výrobku může snadno dojít k oddělení malých částí - červených kuliček a ty pak mohou děti či osoby s omezenou schopností orientace vložit do úst, popř. nosu. Následně může dojít k vdechnutí malých částí a tím k možnému zablokování dýchacích cest a přerušení přívodu kyslíku.

Česká obchodní inspekce uložila prodejci bezodkladné stažení výrobku z trhu. Koupelový košíček byl nahlášen kontaktnímu bodu na MPO a informace o něm zveřejněny v systému RAPEX.

Autor: red., J. Fröhlich, zdroj foto: čoi

Fotogalerie

nevyhovující výrobek                   zdroj: čoi

Další články z rubriky

ČOI stahuje z trhu svíčku v podobě rozpůleného vejce

ČOI stahuje z trhu svíčku v podobě rozpůleného vejce

Díky realistickému vzhledu může být výrobek nebezpečný pro malé děti

Prodej tabákových výrobků mladistvým není na ústupu

Prodej tabákových výrobků mladistvým není na ústupu

ČOI si k některým kontrolám přizvala i osoby mladší 18 let

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.