Úterý 10. prosince 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidič na Jesenicku se lekl srny a havaroval

10.12.2019 - Řidič na Jesenicku se lekl srny a havaroval - Dopravní...

Počasí

10.12.2019 - Úterý

Teplota: 4 / 0 - PoloJasno

11.12.2019 - Středa

Teplota: 1 / -3 - PoloJasno

ČOI zakazuje na trhu hračku „Fantastic Elite Blaster“

08. srpna 2019 - 12:10

Zpět na seznam článků

Údaje o nebezpečném výrobku byly předány kontaktnímu bodu Rapex

ČOI zakazuje na trhu hračku „Fantastic Elite Blaster“

nevyhovující výrobek zdroj: čoi

Česká obchodní inspekce dlouhodobě vyhledává nebezpečné výrobky na tuzemském trhu. Tentokrát zjistila v nabídce hračku, která představuje riziko pro životní prostředí, nemá uvedeny informace o výrobci ani o dovozci hračky do EU a chybí jakékoliv informace v českém jazyce.

Inspekce identifikovala v nabídce a prodeji hračku - dětskou plastovou pistoli. „Výrobek je napájen AA bateriemi 1,5 V. Balení obsahuje dvacet plastových střel s přísavkou. Barevné provedení v základní zelené barvě s kamufláží,“ uvedl tiskový mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Zkoušky provedené laboratoří potvrdily významnou neshodu s požadavky směrnice EU (směrnice 2011/65/EU – RoHS). „Na čtyřech pájených spojích uvnitř hračky bylo potvrzeno mnohonásobné překročení obsahu olova až na hodnotu přesahující 57 procent a až na hodnotu 0,17 procent kadmia oproti povoleným limitním hodnotám. Nedodržení požadavků platné legislativy představuje závažné environmentální riziko kvůli možnému znečištění životního prostředí,“ informoval mluvčí.

ČOI v rámci kontroly také zjistila, že na hračce nejsou uvedeny informace o výrobci ani o dovozci hračky do EU. Chybí rovněž jakékoliv bezpečnostní informace či upozornění v českém jazyce. 

Česká obchodní inspekce zakázala distribuci zboží a stažení výrobků z distribuce. Veškeré údaje o nebezpečné hračce byly předány kontaktnímu bodu RAPEX na MPO.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

nevyhovující výrobek           zdroj: čoi

Další články z rubriky

U Hranické propasti začala těžba přestárlých nebezpečných stromů

U Hranické propasti začala těžba přestárlých nebezpečných stromů

Do 15. prosince, kdy mají práce skončit, platí pro veřejnost v národní přírodní rezervaci Hůrka zákaz...

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.