Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. ledna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Blues Aperitiv: „Příležitost pro nové bluesové talenty“

21.01.2021 - Blues Aperitiv: „Příležitost pro nové bluesové...

Počasí

21.01.2021 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 0 - Zataženo

22.01.2021 - Pátek

Teplota: 5 / 2 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

ČOI zjistila: „Prodejci borůvek své zákazníky šidí“

04. srpna 2013 - 09:26

Zpět na seznam článků

Co se přihodilo inspektorům v Čechách

ČOI zjistila: „Prodejci borůvek své zákazníky šidí“

Prodejci borůvek své zákazníky šidí zdroj foto:coi

K letnímu období už tradičně patří i množící se stánky zejména s ovocem u silnic. Prodejci nabízejí  zejména meruňky, jahody, v poslední době i borůvky. Inspektoři Plzeňského a Karlovarského inspektorátu zatím při provedených kontrolách zjišťovaly nedostatky pouze v používání neověřených měřidel, které zakázali používat.

K zásadnímu obratu ve výsledcích kontroly došlo ve čtvrtek 1. srpna. „Dobře vypadající borůvky prodávané z přepravek za cenu 69 korun za půl litru lákaly k nákupu řadu v autě projíždějících i místních občanů,“ říká v úvodu tisková mluvčí ČOI Jana Jelínková. U dvou takových stánků zastavili i inspektoři ČOI a při přeměření nakoupených dvou litrů borůvek se nestačili divit. „V prvém případě chybělo do dvou litrů 0,2 litru a ve druhém případě dokonce 0,4 litru. Ve finančním vyjádření představovaly tyto rozdíly předražení o 28 a 55 korun,“ sdělila tisková mluvčí.

borůvky zdroj foto:coi

Výsledky kontrol byly tak alarmující, že následující den v pátek 2. srpna byli inspektoři vysláni na další kontroly a zjištění se potvrdila.

Během dopoledne přibyli ke čtvrtečním hříšníkům další dva prodejci, kteří nedodrželi míru. Jeden o 0,3 litru a druhý o 0,33 litru. Ve finančním vyjádření došlo k předražení o 43 a 45 korun. „Nejhorší zjištění učinili inspektoři na hlavním tahu z Plzně na Nepomuk, kde chtěli koupit čtyři litry borůvek a po přeměření zjistili, že jim byly prodány pouze litry tři. Došlo tak k předražení o 138 korun,“ uvedla tisková mluvčí Jana Jelínková. Pokuty se v těchto případech budou pohybovat v desítkách tisíc korun a kontroly budou pokračovat nejen u nezkontrolovaných prodejců, ale i u těch, kde již kontroly proběhly.

 

Autor: red.,J.Jelínková

Fotogalerie

Prodejci borůvek své zákazníky šidí   zdroj foto:coi

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.