Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 19. června 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Motorkář, kterého přehlédla řidička u Sobotína, měl štěstí a narozeniny bude slavit dvakrát v roce!

18.06.2018 - Motorkář, kterého přehlédla řidička u Sobotína, měl...

Počasí

Přeháňky-Déšť

19.06.2018 - Úterý

Teplota: 27 / 13 - Přeháňky-Déšť

Přeháňky-Déšť

20.06.2018 - Středa

Teplota: 26 / 15 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

ČOI zveřejnila výsledky „Dušičkové kontroly“

23. listopadu 2017 - 20:16

Zpět na seznam článků

Chybovalo téměř padesát procent prodejců

ČOI zveřejnila výsledky „Dušičkové kontroly“

ilustrační snímek zdroj: čoi

Česká obchodní inspekce pravidelně monitoruje dodržování zákonů při příležitosti konání svátků Památky zesnulých. I o letošních Dušičkách uskutečnila kontroly kvality prodeje výrobků a poskytovaných služeb. V Olomouckém a Moravskoslezském kraji provedla třiasedmdesát kontrol a nedostatky zjistila u téměř poloviny z nich.

Inspektoři na územním teritoriu inspektorátu Olomouckého a Moravskoslezského zjistili nedostatky u šestatřiceti podnikatelských subjektů. „Nejčastější porušení právních předpisů se týkalo zákona o ochraně spotřebitele, kdy prodejci neposkytli potřebné informace o výrobku, zejména neuvedli informace o nebezpečí, které vyplývá z nesprávného použití výrobku – svíčky, věnce a dekorace se svíčkami apod. Neseznámili spotřebitele s cenou a nevydali řádný doklad o zakoupení,“ uvedl tiskový mluvčí Jiří Fröhlich.

Inspekce za zjištěné nedostatky uložila sedmadvacet pokut na místě v celkové výši 36 tisíc korun. „V devíti případech proběhne správní řízení. Na sedmnácti provozovnách byl vydán zákaz dalšího prodeje na 627 kusů výrobků v hodnotě přesahující 47 tisíc korun až do doby zjednání nápravy. Jednalo se především o smuteční věnce, dekorace a svíčky, které nebyly řádně onačeny zákonem stanovenými informacemi,“ informoval mluvčí.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj: čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.