Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 05. prosince 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilá řidička narazila do údržbového vozu

04.12.2023 - Opilá řidička narazila do údržbového vozu - Kolize se...

Počasí

05.12.2023 - Úterý

Teplota: -1 / -3 - Sníh

06.12.2023 - Středa

Teplota: 0 / -2 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Čas lovců a sběračů v mohelnickém muzeu

01. dubna 2022 - 07:16

Zpět na seznam článků

Výstava potrvá už jen do Velikonoc!

Čas lovců a sběračů v mohelnickém muzeu

Čas lovců a sběračů v mohelnickém muzeu zdroj foto: VMŠ

Přeneste se s námi alespoň na malou chvíli do období, kdy se na našem území ještě proháněla stáda mamutů nebo sobů a kdy byl úspěšný lov především otázkou přežití celé lidské společnosti. Období starší a střední doby kamenné bylo zlomovým obdobím pro vznik a vývoj celé lidské společnosti a prostřednictvím aktuální výstavy s názvem Čas lovců a sběračů se o něm můžete dozvědět více.

Seznámíte se s vývojem člověka jako nového živočišného druhu, s jeho schopnostmi adaptovat se na změny klimatu a osvojit si základní dovednosti, které jej na dlouho dopředu usadily na vrchol potravního řetězce. Představena je také podoba krajiny ve starších čtvrtohorách, proměny počasí a jejich vliv na chování skupin lidí i zvířat a vůbec na celkovou skladbu tehdy žijících druhů zvířat i rostlin.

Na výstavě jsou k vidění např. pazourkové nástroje prvních lovců, kosti prehistorických zvířat

z paleolitických lokalit nebo mamutí kosti a stoličky pocházející z Předmostí u Přerova, vše doplněno bohatým obrazovým materiálem. Z partnerských muzeí se podařilo zapůjčit např. i velmi zdařilé repliky nejznámějšího paleolitického umění, jako je Věstonická venuše, rytina Pavlovských vrchů na mamutím klu, plastika rosomáka a další.

K výstavě, která je vhodná pro všechny věkové kategorie, probíhají komentované prohlídky i výtvarné dílny. Využijte možnosti zažít pravěk na vlastní kůži a do 17. dubna navštivte v Muzeu Mohelnice Čas lovců a sběračů.

Autor: red., B. Tomešová, E. Valová - VMŠ

Fotogalerie

Čas lovců a sběračů v mohelnickém muzeu   zdroj foto: VMŠ

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.