Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 05. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zaparkuj

04.06.2020 - Zaparkuj - Univerzitní iniciativa láká na filmy, koncerty...

Počasí

05.06.2020 - Pátek

Teplota: 15 / 13 - obcasny-Déšť

06.06.2020 - Sobota

Teplota: 20 / 10 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Čau marmelády! Tak DEM po13.na DŽEM!

17. října 2012 - 12:54

Zpět na seznam článků

Chcete vidět, kdo je IN? Na DŽEMU se to ukáže!

Čau marmelády! Tak DEM po13.na DŽEM!

Už za pár dnů vypukne v Šumperku festival Džemfest! Nejsilnějšími magnety 13. ročníku budou legendární Mňága a Žďorp a současný objev Mandrage s hity Hledá se žena nebo Šrouby a matice. Obě hvězdné sestavy zahrají v šumperském kulturáku v pátek 19. října.

Dzemfest logo

Program oblíbené akce schovává v rukávu ale i další esa. Na Džemfestu vystoupí  mezinárodně úspěšná kapela Charlie Straight z Třince a také další účinkující dorazí ze Slezska, o zábavu se totiž postará oblíbený moderátor Ruda z Ostravy. Rozhovor s Rudou ZDE.

Jak bývá dobrým zvykem, pořadatelé dají v programu prostor také novým talentovaným kapelám. Posluchači uslyší progresivní kapelu Mothers Angels z Litomyšle a jako vítězové vyhledávací soutěže Džemkap se představí formace VKV z Leštiny.

Ondra Polák„Vedle koncertů čeká na návštěvníky zcela nový zážitek. Více ZDE Poprvé si mohou vyzkoušet současný světový fenomén Silen Disco, tedy taneční párty v naprostém tichu,“ zve na Džemfest pořadatel Ondřej Polák a dodává: „I když připravujeme pro návštěvníky kromě muziky spoustu dalších festivalových atrakcí, tak já osobně se nejvíc těším na skvělou džemfestovou atmosféru, kterou umí vytvořit jedině šumperské publikum.“

Festival Džemfest vznikl před dvanácti roky, tehdy ještě jako malý studenstký happening. Dnes se jedná o prestižní akci s věrným a početným publikem.

klenot festivalu - věrné publikum

Kde sehnat lístky na Džemfest?

Vstupenky na páteční hlavní program Džemfestu seženete v Zábřehu v Infocentru (v kulturáku), v Šumperku v prodejně Akord pod poštou, v Alkoholtéce u Mototechny a v pokladně Domu kultury.

Pro marmeládové kamarády připravili organizátoři line up. Kdo a kdy zahraje v pátek na Džemfestu, můžete se mrknout...  

17.30 – 18.00 OPEN GATE

18.00 – 18.40 VKV (Džemkap vyhráli VKV -  funkyrocková kapela z Leštiny u Zábřeha. Osmičlenný soubor, jehož rovnou polovinu tvoří sourozenci Kolčavovi. Porota složená z promotérů, novinářů a aktivních muzikantů vybírala z 26 přihlášených kapel.)

18.40 – 19.30 MOTHER´S ANGLES

19.30 – 19.50 RUDA Z OSTRAVY „..synci, já sa na ten DŽEM těším, jak na moji starou po noční šichtě.“

19.50 – 21.00 CHARLIE STRAIGHT

21.00 – 21.20 RUDA Z OSTRAVY

21.20 – 22.50 MANDRAGE

22.50 – 00.30 MŇÁGA A ŽĎORP

A po pátečním Džemu nás čeká sobotní romantika na věži! Jak na to?

Den po konání Džemfestu si můžete dopřát romantický pohled na Šumperk pod rouškou tmy. Město Šumperk pouze jediný den v roce organizuje oblíbenou atrakci – noční rozhledy z radniční věže.

 „Letos jsme večerní vyhlídky naplánovali na sobotu 20. října, tedy den po Džemfestu. Napadlo nás, že obě akce podporované městem Šumperk propojíme, a tak si každý návštěvník festivalu může druhý den prohlédnout večerní Šumperk a nemusí za to ani platit,“ říká Bohuslav Vondruška z oddělení kultury a vnějších vztahů šumperské radnice.Více ZDE. Vstup zdarma na ochoz věže může využít každý, kdo se u vchodu prokáže vstupenkou na Džemfest. Jeden lístek znamená volný vstup pro jednu osobu.

Vedle hlavního večera chystají organizátoři pestrý doprovodný program. Od 12. do 24. října se uskuteční satelitní pořady v knihovně, H-clubu a kině Oko. „Na filmové scéně letos  promítneme kultovní snímek Pulp Fiction a zbrusu nový záznam živého koncertu skupiny Fatboy Slim. V knihovně vystoupí v rámci Džemfestu ostřílený cestovatel a hudebník Karel Kocůrek,“ dodal Ondřej Polák.

 

Autor: kik

Fotogalerie

pozvánka na DŽEM

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.