Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 30. listopadu 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilá řidička po havárii usnula za volantem

30.11.2021 - Opilá řidička po havárii usnula za volantem - Kolize ve...

Počasí

30.11.2021 - Úterý

Teplota: 2 / 0 - Sníh

01.12.2021 - Středa

Teplota: 4 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Celní správa kontroluje dálniční známky

17. února 2018 - 21:14

Zpět na seznam článků

Řidičům hrozí vysoké pokuty

Celní správa kontroluje dálniční známky

Celní správa kontroluje dálniční známky zdroj foto: FB GŘ CS

Od letošního prvního února mají řidiči na zpoplatněných komunikacích povinnost mít na předních sklech vozidel vylepený nový dálniční kupon platný pro rok 2018.

Řidič jedoucí po zpoplatněné komunikaci (dálnici) bez platného dálničního kuponu, nebo pokud zapomene odstranit starý, dopouští se přestupku a hrozí mu pokuta v příkazním řízení až do výše pěti tisíc korun, ve správním řízení pak až do výše sto tisíc korun.

Ve dnech 2. až 4. února se uskutečnila kontrolní akce zaměřená právě na kontrolu vozidel podléhajících časovému zpoplatnění. „Kontrolní hlídky provedly přes osm set kontrol, z nichž šest set sedm bylo pozitivních. Příkazem na místě bylo řidičům uloženo šest set tři pokuty, a to v celkové výši 602 tisíc korun. Čtyři případy byly kontrolními orgány postoupeny k řízení o přestupku na místně příslušný celní úřad. Z celkového počtu pozitivních zjištění převažovali tuzemští řidiči (457), zahraničních vozidel pak bylo sto padesát. Nejvíce přestupků bylo zjištěno Celním úřadem pro Středočeský kraj, a to přes sto,“ upřesnila tisková mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková.

V loňském roce celníci odhalili bezmála čtrnáct tisíc případů porušení právních předpisů v souvislosti se systémem časového zpoplatnění (dálniční kupony). U českých řidičů se jednalo o 6,5 tisíce přestupků, u zahraničních 7,2 tisíc přestupků. „Uloženými pokutami příkazem na místě bylo vybráno téměř patnáct milionů korun. U dalších více než sto šedesáti případů bylo pravomocně rozhodnuto v řízení o přestupku na místně příslušném celním úřadě s celkovou výší uložených pokut 520 tisíc korun. Na pokutách v loňském roce bylo uloženo 15,4 miliony korun,“ informovala mluvčí.

Autor: red., M. Kaňková

Fotogalerie

Celní správa kontroluje dálniční známky  zdroj foto: FB GŘ CS

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

východ slunce Šumperk

východ slunce Šumperk

Fotek: 35
Přidáno: 29.10.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.