Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 19. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví

18.01.2022 - Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví -...

Počasí

19.01.2022 - Středa

Teplota: 0 / -4 - Zataženo

20.01.2022 - Čtvrtek

Teplota: 1 / -3 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Celní správa kontroluje online hazard

20. května 2020 - 18:06

Zpět na seznam článků

Od začátku roku zjistili celníci výskyt nelegálního hazardu na téměř 70 internetových stránkách

Celní správa kontroluje online hazard

Celní správa kontroluje online hazard zdroj foto: GŘC

Celníci kontrolují online hazard i v době boje s pandemií koronaviru COVID-19. Za toto období odhalili dvacet nelegálních her. Nepovolený internetový hazard je provozován na internetových stránkách a je přístupný běžným prohlížečem. Na stránkách je nabízena nejčastěji technická hra (v podobě válcové hry) nebo živá hra (v podobě rulety nebo pokeru), nicméně není vyloučeno ani provozování kurzové sázky nebo loterie.

Obyvatelé, zdržující se v tuto dobu převážně doma, měnili vlastní spotřebitelské návyky a stále více využívali internet. „Vzhledem k rostoucímu zájmu o online hry celníci zaměřili kontrolu i na tuto oblast. Počítačová kriminalita obecně je rozšiřujícím se fenoménem. Specifikem je její latence, neboť se často vyskytuje v anonymním prostředí internetu, nereflektuje státní hranice a pachatelé i oběti bývají skryti. A tím je i provozování nepovolené internetové hazardní hry, tzn. bez příslušného povolení Ministerstva financí,“ uvedla tisková mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková.

Nepovolený internetový hazard skýtá mnoho rizik. „V první řadě není zaručena kvalita služby. Nepovolená hazardní hra může mít nastaven výherní podíl výrazně pod úrovní stanovenou českými právními předpisy. Účastník zpravidla nemá dostatečný přehled o vlastní účasti, například možnost sledovat souhrnnou výši proher nebo dobu účasti na hazardní hře. Provozovatelé provozující podle zákona o hazardních hrách tyto informace účastníkovi poskytují, a navíc je možné si u nich nastavit tzv. sebeomezující opatření. Jde o možnost účastníka stanovit si finanční či časové limity vlastního hraní. V neposlední řadě z nelegálního hazardu nejsou řádně hrazeny daně,“ sdělila mluvčí.

V první fázi byly celním úřadem prověřeny desítky internetových stránek.

Celníci využili kromě vlastní vyhledávací činnosti i podněty legálních provozovatelů hazardních her, správních orgánů a znalostí z kompetence nepovolené reklamy na hazardní hry.  „Výskyt internetové hazardní hry byl zjištěn na šedesáti šesti internetových stránkách. Na některých z nich bylo zahájeno detailní šetření se zjištěním, že nepovolená internetová hra byla nabízena bez ověření totožnosti a věku, v českém jazyce a využitím běžných platebních způsobů k dotaci uživatelského konta,“ informovala Martina Kaňková.

Celní správa kontroluje online hazard zdroj foto: GŘC

Taková nabídka je rizikem zejména pro mladistvé. Celní úřad provedl na stránkách registraci, ověřil, že se skutečně jedná o hazardní hru a šetření zadokumentoval do podoby důkazu v potřebné kvalitě a postoupil závěry z kontroly Ministerstvu financí k následné blokaci celkem dvaceti pěti stránek a k zahájení přestupkového řízení. „Další kontrolní činnost bude pokračovat,“ upřesnila mluvčí.

Autor: red., M. Kaňková, zdroj foto: Generální ředitelství cel

Fotogalerie

Celní správa kontroluje online hazard      zdroj foto: GŘC

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.