Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 25. června 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Cyklostezka spojuje Uničov s Litovlí

24.06.2022 - Cyklostezka spojuje Uničov s Litovlí - Má unikátní...

Počasí

25.06.2022 - Sobota

Teplota: 22 / 17 - Bouřky

26.06.2022 - Neděle

Teplota: 29 / 14 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Celníci na Šumpersku pronásledovali zdrogovaného řidiče

17. května 2022 - 11:33

Zpět na seznam článků

Ujíždějící vozidlo havarovalo pod Bludovečkem

Celníci na Šumpersku pronásledovali zdrogovaného řidiče

havárie Bludov zdroj foto: PČR

Hlídka celníků z oddělení mobilního dohledu prováděla v pátek 13. května běžnou kontrolní činnost na Šumpersku. V rámci pátrání po zboží uniklém celnímu dohledu byla kontrola zaměřená na nelegální přepravu vybraných výrobků, jako jsou minerální oleje, líh či tabákové výrobky. „Krátce po desáté hodině večer se hlídka pomocí světelného zastavovacího kuželu rozhodla staticky zastavit vozidlo s českou imatrikulací. Řidič vozidla ovšem nerespektoval pokyn k zastavení, ohrozil přítomné celníky a začal ujíždět,“ uvedl tiskový mluvčí Celního úřadu pro Olomoucký kraj David Kubenz.

Celníci okamžitě zahájili pronásledování podezřelého vozidla, kontaktovali operační středisko a rovněž požádali o součinnost Policii ČR. „Krátce po dvaadvacáté hodině požádala policii o součinnost hlídka Celní správy ČR, která na silnici I. třídy č. 11 pronásledovala osobní vůz Mitsubushi Space Star ujíždějící směrem na Šumperk. Do akce byly nasazeny všechny dostupné hlídky,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Marie Šafářová.

Ujíždějící vůz projel Bludovem a pokračoval dál přes Bludoveček směrem na Šumperk. „Když si řidič všiml, že proti němu od Šumperka přijíždí policejní vůz se zapnutým výstražným zvukovým a světelným zařízením, strhl řízení, aby ho objel, ale manévr nezvládl. Jeho auto nejprve narazilo do dřevěného oplocení obory, poté do již stojícího policejního vozu a nakonec skončilo mimo komunikaci,“ informovala policejní mluvčí.

„Celníci ihned při výstupu z vozidla použili zákonné výzvy, a to společně s donucovacím prostředkem, hrozby namířenou střelnou zbraní. V autě se nacházel jednatřicetiletý řidič a tříčlenná posádka,“ sdělil David Kubenz.

Policisté alkohol u řidiče vyloučili dechovou zkouškou. „Pozitivní však byl výsledek orientačního testu na omamné a psychotropní látky, a to na amfetamin/metamfetamin. Lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu se řidič odmítl podrobit. Při havárii byla zraněna jedna spolucestující. Zdravotnická záchranná služba ji po ošetření na místě převezla na další vyšetření do šumperské nemocnice. Řidič a další dva spolucestující vyvázli bez zranění,“ sdělila Marie Šafářová, která upřesnila: „Dalším šetřením pak policisté zjistili, že muž za volantem neměl co dělat, protože nevlastní žádné řidičské oprávnění a navíc má soudem vyslovený zákaz řízení až do srpna roku 2033.“

Policisté jej zadrželi a umístili v policejní cele. Po provedení nezbytných úkonů byl propuštěn na svobodu. „Celková škoda byla předběžně odhadnutá na padesát tisíc korun, z toho dvacet tisíc na Mitsubishi, patnáct tisíc na policejním voze a patnáct tisíc na oplocení obory. Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ dodala Marie Šafářová.

Autor: red., pis. - M. Šafářová, D. Kubenz - CÚOLK, zdroj foto: PČR

Fotogalerie

havárie Bludov         zdroj foto: PČR
havárie Bludov         zdroj foto: PČR
havárie Bludov         zdroj foto: PČR
havárie Bludov         zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Den Policie ČR aneb IZS v akci II

Den Policie ČR aneb IZS v akci II

Fotek: 80
Přidáno: 23.06.2022

Den Policie ČR aneb IZS v akci I

Den Policie ČR aneb IZS v akci I

Fotek: 79
Přidáno: 23.06.2022

Zastavení v Branné II

Zastavení v Branné II

Fotek: 30
Přidáno: 19.06.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.