Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 10. prosince 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Od ledna bude seniory v Šumperku vozit Taxík Maxík

09.12.2019 - Od ledna bude seniory v Šumperku vozit Taxík Maxík -...

Počasí

10.12.2019 - Úterý

Teplota: 4 / 0 - obcasny-Déšť

11.12.2019 - Středa

Teplota: 2 / -2 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Celníci odhalili padělky dálničních kupónů pro tento rok

22. ledna 2016 - 08:11

Zpět na seznam článků

Ministerstvo dopravy vyzývá ke zvýšené opatrnosti při jejich nákupu

Celníci odhalili padělky dálničních kupónů pro tento rok

Celníci odhalili padělky dálničních kuponů zdroj foto: MD

Celní správa v těchto dnech odhalila první padělky dálničních kupónů pro rok 2016. Nové dálniční známky mají oproti kupónům z předchozího roku výrazně novou grafickou podobu.

Roční kupón má nově tvar kruhu červené barvy, měsíční je ve tvaru čtverce modré barvy a desetidenní ve tvaru trojúhelníku žluté barvy. „Posíleny byly i ochranné prvky, aby byla výroba padělků co nejvíce znemožněna. I díky tomu byly první padělky dálničních kupónů odhaleny v porovnání s minulým rokem výrazně dříve. Lidé by měli být při nákupu opatrní zejména tehdy, když jsou jim nabízeny kupóny za nižší ceny, protože hrozí riziko, že se nejedná o pravý dálniční kupón,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok.

srovnání dálničních kuponů zdroj: MD

Dálniční kupóny jsou vybaveny nejen rastry a hologramem, stejně jako v minulém roce, ale také prvky viditelnými pouze speciální laserovou tužkou. „Zabavené falešné dálniční kupóny obsahují chybu v německém textu na zadní straně (slovo fur místo für) a zároveň nemají dostatečné ochranné prvky na přední straně,“ uvedl tiskový mluvčí ministerstva dopravy Zdeněk Neusar.

Ceny kupónů pro rok 2016 zůstaly stejné jako loni. Informovali jsme ZDE. Pokud občané zjistí, že koupili padělaný dálniční kupón, měli by upozornit policii. „V případě, že má motorista na vozidle namísto originálního dálničního kupónu padělek, dopouští se přestupku a vystavuje se tak riziku uložení pokuty za užívání zpoplatněných pozemních komunikací bez řádně uhrazeného časového poplatku ve výši až pět tisíc korun v blokovém řízení nebo až sto tisíc korun ve správním řízení,“ informoval mluvčí Neusar.

Řidiči by si měli dálniční kupóny pořizovat pouze na oficiálních prodejních místech. Jejich aktuální seznam, včetně poštovních provozoven, naleznete na webu Státního fondu dopravní infrastruktury. Jednotlivá prodejní místa jsou označena speciální nálepkou a zároveň jsou vybavena ceníkem a tříjazyčným informačním letákem.

Autor: red., Z. Neusar

Fotogalerie

Celníci odhalili padělky dálničních kuponů     zdroj foto: MD

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.