Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 14. října 2025 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Adéla Elbel v Šumperku

13.10.2025 - Adéla Elbel v Šumperku - Představí novou one woman show...

Počasí

14.10.2025 - Úterý

Teplota: 9 / 4 - obcasny-Déšť

15.10.2025 - Středa

Teplota: 12 / 4 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Celníci v Olomouckém kraji odhalili a ukončili obchodování s konopím

30. května 2019 - 10:01

Zpět na seznam článků

Pachatel si přišel na jeden a čtvrt milionu korun

Celníci v Olomouckém kraji odhalili a ukončili obchodování s konopím

Celníci v Olomouckém kraji odhalili a ukončili obchodování s konopím zdroj foto: CÚOLK

Muž z Uherského Hradiště vykupoval od svých dodavatelů sušené konopí a organizoval jeho vývoz z České republiky k odběrateli do Rakouska. Celníci protidrogového oddělení z Olomouce společně s kriminalisty a rakouskými kolegy obchodování ukončili.

Olomoučtí celníci z protidrogového oddělení Generálního ředitelství cel odhalili skupinu osob, řízenou dvacetiletým mužem z Uherského Hradiště. „Muž vykupoval od svých dodavatelů sušené konopí a zajišťoval jeho vývoz z České republiky do Rakouska. Využíval prodej prostřednictvím poštovních zásilek se značkovým oblečením, které adresoval svému společníkovi do Rakouska,“ uvedla tisková mluvčí Celního úřadu Marie Bortlová.

Indoor pěstirna konopí zdroj foto: CUOLK

Zásilky o průměrné hmotnosti kolem čtyř kilogramů obsahovaly sušené konopí. „Muž tak od začátku letošního roku odeslal jedenáct poštovních zásilek, přičemž poslední tři se podařilo celníkům odhalit a následně zadržet. Od začátku roku do května si tak pachatel mohl prodejem sušeného konopí vydělat až jeden milion dvě stě padesát tisíc korun,“ informovala Marie Bortlová.

Konopí zdroj foto: CÚOLK

Konopí zdroj foto: CÚOLK

Konopí zdroj foto: CÚOLK

Konopí zdroj foto: CÚOLK

Při závěrečné realizaci případu začátkem května zasahovalo několik desítek příslušníků Celní správy ČR, Policie ČR a rakouských orgánů činných v trestním řízení. „Společně provedli tři domovní prohlídky a dvě prohlídky nebytových prostor. Zajistili tak finanční hotovost ve výši čtyřicet tisíc korun, jednu profesionální indoor pěstírnu, sušené konopí a osobní vozidlo. Tři muži a jedna žena ve věku dvacet až pětadvacet let byli zadrženi na území České republiky a Rakouska. Dvě z uvedených osob již byly obviněny ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Hrozí jim až dvanáctiletý trest odnětí svobody,“ upřesnila Marie Bortlová.

Autor: red., M. Bortlová, zdroj foto: CÚOLK

Fotogalerie

Celníci v Olomouckém kraji odhalili a ukončili obchodování s konopím   zdroj foto: CÚOLK

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Food festival Chutě kraje

Food festival Chutě kraje

Fotek: 106
Přidáno: 07.10.2025

Katapult v Šumperku

Katapult v Šumperku

Fotek: 41
Přidáno: 28.09.2025

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.