Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 24. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Z historie kuchyňských pomocníků

24.10.2021 - Z historie kuchyňských pomocníků - Pozvánka do...

Počasí

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 9 / 0 - SkoroJasno

25.10.2021 - Pondělí

Teplota: 11 / 4 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Celníci v kraji odhalili nelegálně pracující cizince

23. září 2021 - 13:11

Zpět na seznam článků

Na stavbě v Olomouci

Celníci v kraji odhalili nelegálně pracující cizince

ilustrační snímek zdroj foto: archiv CÚ OLK

V průběhu tohoto týdne provedli olomoučtí celníci několik cílených kontrolních akcí, které se zaměřovaly na dodržování zákona o zaměstnanosti. Výsledkem toho je odhalení patnácti nelegálně pracujících cizinců. Zásadní motivací pro páchání přestupků v této oblasti je zejména ekonomický faktor, kdy za nelegálně zaměstnané cizince zaměstnavatel nehradí zdravotní pojištění.

Pří zářijové kontrole zaměstnávání cizinců se celníci mimo jiné zaměřili na předem vytipovanou stavbu nedaleko centra Olomouce a následně také na potravinový sklad. „Při prověřování několika desítek osob pocházejících převážně z východní Evropy zjistili, že patnáct z nich vykonává práci bez platného povolení k zaměstnání. Ve všech patnácti případech se jednalo o osoby ukrajinské národnosti. Někteří z nich nebyli schopni předložit ani platná pobytová víza,“ uvedl tiskový mluvčí Celního úřadu pro Olomoucký kraj David Kubenz, který upřesnil: „Zjištěná porušení vybraných ustanovení zákona o zaměstnanosti postoupíme k dalšímu řízení na místně příslušný Oblastní inspektorát práce.“

Zaměstnavatelům, kteří umožnili cizincům výkon nelegální práce, hrozí nyní sankce až do výše deseti milionů korun. „Nejedná se o ojedinělé případy, kdy celníci v rámci Olomouckého kraje zjistili porušení při zaměstnávání cizích státních příslušníků. V průběhu letošního roku bylo odhaleno již jednačtyřicet nelegálně zaměstnaných cizinců. V obdobných kontrolách budeme i nadále pokračovat,“ upřesnil mluvčí.

Autor: red., D. Kubenz, zdroj foto: CÚOLK

Fotogalerie

ilustrační snímek             zdroj foto: archiv CÚ OLK

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.