Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 07. března 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Trojnásobný vítěz Wintermana podpoří díky výzvě „Vzhůru pomoci“ dvě nemocné děti

07.03.2021 - Trojnásobný vítěz Wintermana podpoří díky výzvě...

Počasí

07.03.2021 - Neděle

Teplota: 4 / -3 - SkoroJasno

08.03.2021 - Pondělí

Teplota: 4 / -3 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Celníci varují před podvodnými e-maily

15. listopadu 2013 - 11:48

Zpět na seznam článků

Lákají neoprávněné poplatky při dovozech zboží

Celníci varují před podvodnými e-maily

Celníci varují před podvodnými e-maily zdroj:GřC

Generální ředitelství cel obdrželo žádost občana, kterému byl zahraniční přepravní společností PANALPINA WORLD TRANSPORT LTD. UK avizován e-mailem příchod zásilky.

Avízo obsahovalo i falzifikát anglicky psaného dopisu Generálního ředitelství cel, v němž byla po příjemci zásilky požadována úhrada dva a půl tisíce EUR, bez níž mu nebude zásilka předána a bude vrácena zpět do zahraničí.

Podvodný dopis

Vzhled falzifikátu dopisu Generálního ředitelství cel i použité právní formulace měly u příjemce vyvolat zdání oficiálního dokumentu celní správy a přimět ho k zaplacení smyšleného poplatku. Příjemce naštěstí požádal celní správu ještě před odesláním částky o informace k této zvláštní platbě, zaslal jí i předmětný e-mail.

Generální ředitelství cel proto podalo trestní oznámení a ke stejnému kroku vyzvalo i příjemce zásilky. „Lze předpokládat, že s blížícími se vánočními svátky a nárůstem zásilek dárků může zvyšovat i počet obdobných podvodných jednání. Podezření by u příjemců obdobných dopisů měla vyvolat skutečnost, že korespondence českých celních orgánů s tuzemskými občany a firmami je vedena výhradně česky, nikoli v angličtině či jiném jazyce,“ uvedl Jiří Barták z Generálního ředitelství cel ČR.

České celní orgány navíc nevybízejí k platbám na účty přepravních společností či jiných soukromých subjektů, ať již v tuzemsku nebo v zahraničí. Pokud orgány celní správy občany či firmy k jakýmkoliv platbám vyzývají, je korespondence vedena v písemné podobě na doručenku, případně elektronicky cestou datové schránky. „V případech, kdy se občané s obdobnými podezřelými výzvami setkají, doporučujeme jim před platbou kontaktovat celní úřady nebo Generální ředitelství cel,“ upozorňuje veřejnost Jiří Barták.

Autor: red.,J.Barták, foto:Generální ředitelství cel

Fotogalerie

Celníci varují před podvodnými e-maily    zdroj:GřC

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.