Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 15. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh

15.10.2019 - Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh -...

Počasí

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - Oblačno

16.10.2019 - Středa

Teplota: 15 / 10 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Celostátní slevy jízdného začnou platit od 1. září

28. srpna 2018 - 14:20

Zpět na seznam článků

Některá města v kraji snížila i cenu v MHD

Celostátní slevy jízdného začnou platit od 1. září

ilustrační snímek zdroj: KIDSOK

V dopravě objednávané Olomouckým krajem začnou od 1. září platit slevy na jízdném pro vybrané kategorie cestujících, k nimž patří 75 procent sleva z obyčejného jízdného pro děti do 18 let, studenty do 26 let a seniory nad 65 let.

Nově se zavádí sleva 75 procent z plného (obyčejného) jízdného pro všechny děti a mládež od 6 do 18 let a studenty do 26 let, a to neomezeně, tzn. i o víkendech včetně školních prázdnin. Dále se zavádí sleva 75% z plného obyčejného jízdného pro občany starší 65 let. Za každou jízdu v prostředku veřejné hromadné dopravy, autobusu i vlaku ve druhé vozové třídě, tak zaplatí cestující pouze 25 procent z plného obyčejného jízdného.

Jde o systém slev, jejichž platnost byla posunuta z 10. června na 1. září, z důvodu, aby byla zajištěna plynulá změna tarifů, ceníků v odbavovacích zařízeních a nastavení systému vykazování slev pro Ministerstvo dopravy ČR.

Některá města v Olomouckém kraji se rozhodla připojit k rozhodnutí vlády a kompenzovat slevy uvedeným skupinám cestujících i v městské hromadné dopravě. Od 1. září tak cestující v MHD v Šumperku, Zábřehu, Přerově, Prostějově a Hranicích zaplatí pouze 25 procent ceny plného jízdného.

V rámci cestování v Olomouci zůstane pro zónu č. 71 ponechán současný tarif města (v MHD Olomouc). Jednotlivé jízdné ve veřejné linkové dopravě v zóně č. 71 (Olomouc) zůstane ve stejném režimu jako doposud, pouze u přestupných časových jízdních dokladů se k plné ceně v zóně 71 přičte jízdné snížené o 75 procent slevu za zóny mimo 71.

Prodej jednotlivého jízdného se slevou 75 procent z obyčejného jízdného bude zahájen od 1. září na všech odbavovacích zařízeních. Časové jízdenky se slevou 75 % z jízdného budou prodávány na všech obvyklých prodejních místech v rámci IDSOK včetně e-shopu počínaje sobotou 1. září.

S ohledem na kapacitní možnosti na předprodejních místech bude možné vyřídit si slevové průkazy v průběhu celého měsíce září.

Slevy jízdného ZDE

Tarif a ceníky ZDE

Prokazování nároku a slevu ZDE

Autor: red., V. Lichnovský - olk

Fotogalerie

ilustrační snímek            zdroj: KIDSOK

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.