Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 20. ledna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Sportovce Olomouckého kraje vede olympijský medailista

20.01.2020 - Sportovce Olomouckého kraje vede olympijský medailista -...

Počasí

20.01.2020 - Pondělí

Teplota: 3 / -1 - SkoroJasno

21.01.2020 - Úterý

Teplota: -1 / -3 - Mlha

Zde je místo pro Vaši reklamu

„Celým Džemem se potáhne Váš sborový zpěv a skvělá nálada,“ slibuje Ondra Polák

01. října 2015 - 07:51

Zpět na seznam článků

Zpívající Džemfest láká na hitové kapely a Vlastu Buriana

„Celým Džemem se potáhne Váš sborový zpěv a skvělá nálada,“ slibuje Ondra Polák

organizátor Džemfestu Ing. Ondřej Polák foto: sumpersko.net

V pátek 23. října vypukne jedna z nejoblíbenějších kulturních událostí v našem kraji.

Šestnáctý ročník festivalu Džemfest se uskuteční v Domě kultury Šumperk a nabídne koncerty kapel Mňága a Žďorp, Slza, Light & Love nebo zpěváka Michala Hrůzu. „V posledních letech je náš festival pravidelně vyprodaný a mezi nejhezčí okamžiky patří, když zaplněný sál zpívá společně s účinkujícími. Proto jsme se letos rozhodli, že program poskládáme ze samých hitových kapel, aby se celým Džemfestem táhl sborový zpěv a skvělá nálada,“ řekl pořadatel Ondřej Polák.

takový bude DŽEM 2015

Jak dále uvedl, je spokojený, že se program festivalu podařilo sestavit jak z osvědčených jmen, tak i z nových objevů hudební scény. „Vypočítávat hity Michala Hrůzy nebo Mňágy a Žďorp asi nemá smysl, protože jich je hodně a každý je zná. Ovšem návštěvníci se mohou těšit i na mladou kapelu Slza, která se v poslední době proslavila dvěma megahity Celibát a Lhůta záruční. Kapelu Light & Love zná veřejnost zase díky hitovce Blueberry sky, která patří mezi nejhranější singly v českých rádiích,“ dodal Ondřej Polák.

Michal Hrůza zdroj foto: Džemfest

Vedle uvedených umělců uslyší návštěvníci Džemfestu také opavskou kapelu Munroe a vítěze vyhledávací soutěže Džemkap formaci Trocha klidu ze Šumperka, která si letos na jaře zahrála jako předskokan na turné kapely Chinaski.

Vstupenky na Džemfest stojí 249 korun a jsou již v prodeji. Buď na obvyklých předprodejních místech (DK Šumperk, KD Zábřeh, Akord Šumperk) nebo si je lze objednat online ZDE

Vedle hlavního programu v domě kultury nabídne Džemfest bohatý doprovodný program. Ten začne 16. října koncertem skupiny O5 a Radeček v Loučné nad Desnou a bude pokračovat 22. října recitálem písničkáře Jana Buriana v šumperské knihovně.

Festival pak vyvrcholí 24. října v kině Oko, kde se uskuteční ČEZ filmová scéna Džemfestu.

pozvánka do kina zdroj: Džemfest

Ta promítne v premiéře nově objevenou komedii Milenky starého kriminálníka s Vlastou Burianem v hlavní roli. Němý film z roku 1927 doprovodí improvizační hrou přímo před plátnem klavíristé Zdeněk Dočekal a Jan Horníček.

 

Autor: red., d.k.

Fotogalerie

organizátor Džemfestu Ing. Ondřej Polák     foto: sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.