Sobota 17. dubna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperští zastupitelé budou přidělovat dotace

16.04.2021 - Šumperští zastupitelé budou přidělovat dotace - Ve...

Počasí

17.04.2021 - Sobota

Teplota: 8 / 2 - obcasny-Déšť

18.04.2021 - Neděle

Teplota: 11 / 3 - Zataženo

Zábřeh. Cenu města obdržela zábřežská Charita

26. února 2021 - 16:36

Zpět na seznam článků

Za rok 2020

Zábřeh. Cenu města obdržela zábřežská Charita

Cenu města obdržela zábřežská Charita zdroj foto:muz

O tom, kdo obdrží Cenu města za rok 2020, rozhodovali zábřežští zastupitelé již na svém prosincovém zasedání. Z řad veřejnosti nevzešel žádný návrh, kulturní komise nominovala Charitu Zábřeh, s tímto návrhem se ztotožnila rada města a následně i zastupitelé. Cena bývá tradičně předávána na Reprezentačním plese města.

Letos byla předána v poněkud skromnější atmosféře na zasedání zastupitelstva města ve středu 24. února. Ocenění převzal ředitel zábřežské Charity Jiří Karger, kterého doprovázely kolegyně Eva Pecháčková, Zdeňka Hrubá a Pavla Žváčková.

Cenu města obdržela zábřežská Charita zdroj foto:muz

Cenu města obdržela zábřežská Charita zdroj foto:muz

Zábřežská Charita obdržela ocenění za své aktivity v době koronavirové epidemie. Od samotného počátku se vedle dosavadních služeb, které se snažila v maximální míře zajistit i přes počáteční nedostatek ochranných pomůcek a dezinfekčních prostředků, zapojila do pomoci potřebným. Hned na počátku epidemie Charita zřídila webové stránky s přehlednými informacemi o covid-19, pro seniory nabízela možnost donášky nákupu, oběda, léků, zprostředkování bezkontaktních pla-teb, obdobné služby zavedla i pro občany nemocné covidem či v karanténě.

S velkým ohlasem se setkala spolupráce s dobrovolníky, skauty a celou řadou sponzorů a dárců na výrobě a distribuce ochranných roušek v době jejich kritického nedostatku. „Ty zpočátku putovaly zdravotním sestrám, pečovatelkám a pacientům Charity, poté byly rozdávány i lékařům, strážníkům městské policie, pracovníkům škol a školek, prodavačkám, řidičům hromadné dopravy atd. Nakonec si roušku, kterých vznikalo i díky práci čtyř středisek Charity až jeden tisíc denně, mohl zdarma vyzvednout každý,“ uvedla tisková mluvčí zábřežské radnice Lucie Mahdalová.

Pro věřící Charita zajišťuje i v současné době přenosy mší z kostela sv. Bartoloměje, kromě fyzické nabízela i pomoc psychologickou či duchovní. „Je to poděkování za neúnavnou, obětavou a nezištnou pomoc druhým nejen v době první vlny koronavirové epidemie, ale bohužel i nyní, kdy čelíme vlně druhé. Je to poděkování nejen zaměstnancům Charity Zábřeh, ale také všem aktérům z řad dobrovolníků, sponzorů, podporovatelů aj., bez jejichž zapojení by tato podpora nemohla být realizována zdaleka v takovém rozsahu,“ uvedl starosta František John.

Před slavnostním aktem bylo pomítnuto děkovné video, ve kterém členové krizového štábu, vedení města a úřadu i další osobnosti popsali aktivity a činnost Charity za uplynulý rok. Odkaz ZDE

Autor: red., L. Mahdalová, zdroj foto: muz

Fotogalerie

Cenu města obdržela zábřežská Charita       zdroj foto:muz

Další články z rubriky

Kraj pomůže rybářům na Bečvě

Kraj pomůže rybářům na Bečvě

Finančně i legislativně

Motoristé podcenili povrch vozovky

Motoristé podcenili povrch vozovky

Havárie na Jesenicku i Šumpersku se naštěstí obešly bez zranění

Muž na Jesenicku chtěl zavraždit otce

Muž na Jesenicku chtěl zavraždit otce

Vypověděl, že slyšel v hlavě hlasy napovídající mu, aby zabil otce

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.