Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. ledna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Blues Aperitiv: „Příležitost pro nové bluesové talenty“

21.01.2021 - Blues Aperitiv: „Příležitost pro nové bluesové...

Počasí

21.01.2021 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 0 - Zataženo

22.01.2021 - Pátek

Teplota: 5 / 2 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Cenu známého šumperského mecenáše, profesora Viktora Dostála, obdržela škola v Loučné nad Desnou

07. března 2018 - 21:52

Zpět na seznam článků

Školské zařízení, které dýchá v rytmu hudby

Cenu známého šumperského mecenáše, profesora Viktora Dostála, obdržela škola v Loučné nad Desnou

Cenu známého šumperského mecenáše, profesora Viktora Dostála, obdržela škola v Loučné nad Desnou zdroj foto: V. Smrčková

Letošní cenu vídeňského univerzitního profesora a šumperského rodáka Viktora Dostála letos obdržela ZŠ a MŠ v Loučné nad Desnou. Za školu, které toto ocenění získala především za své hudební projekty, převzal cenu ředitel a sbormistr Petr Lukáš.                

S hudbou se na této škole začíná brzy ráno a poslední tóny často doznívají až ve večerních hodinách.

V malé obci Loučná nad Desnou totiž fungují hned  tři pěvecké sbory: Klubíčko, Loučňáček a Taptýda. Tím však cesta k hudbě pro malé školáky zdaleka nekončí. Ještě dříve, než vůbec začne vyučování, se dveře hudebny školy otevírají mladým nadšencům pro ranní hraní.

Při škole vznikají a zanikají školní kapely, v hodinách hudební výchovy se hraje na barevné perkusní roury a skládá se hudba třeba i na matematické vzorečky.

Každoročně škola také pořádá festival dětských sborů Loučenská vločka, která není jen festivalem, ale především setkáváním sborových dětí i dospěláků z okolí,  i vzdálenějších krajů. „Letos doufáme v návštěvu francouzkého sboru Schola Cantharel, se kterým v tuto chvíli domlouváme účast. Nejdříve ale plánujeme  s Loučňáčkem a Taptýdou navštívit my je, v jejich domovině LaBlachére, kde nás čeká hned několik společných vystoupení,” nastiňuje letošní zahraniční spolupráci Petr Lukáš, a dodává: „Hudba je v pouze jednou z oblastí, ve které se škola snaží rozvíjet talenty našich dětí. S kolegy usilujeme o moderní a efektivní způsoby výuky. Hodně času a úsilí věnujeme také volnému času dětí. Cílem našeho snažení je, aby škola nebyla pouze místem povinného vzdělávání, ale především místem, kde se všichni cítí dobře.  Ocenění je pro nás nesmírným povzbuzením v naší činnosti, stejně jako pěkná slova uznání.”

Autor: red., V. Smrčková

Fotogalerie

Cenu známého šumperského mecenáše, profesora Viktora Dostála, obdržela škola v Loučné nad Desnou   zdroj foto: V. Smrčková

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.