Nemocnice Šumperk - lékárna
MFF 2018
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 21. července 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidičova rychlá jízda obcí Řepová skončila nárazem do domu

20.07.2018 - Řidičova rychlá jízda obcí Řepová skončila nárazem...

Počasí

Přeháňky-Déšť

21.07.2018 - Sobota

Teplota: 29 / 14 - Přeháňky-Déšť

Přeháňky-Déšť

22.07.2018 - Neděle

Teplota: 29 / 17 - Přeháňky-Déšť

Nemocnice Šumperk - lékárna

Ceny města Šumperka za rok 2017 znají své vítěze

23. února 2018 - 11:50

Zpět na seznam článků

Slavnostní večer s jejich udílením se uskuteční 14. dubna

Ceny města Šumperka za rok 2017 znají své vítěze

V hlavní kategorii Přínos městu cenu získá dlouholetá ředitelka Městské knihovny Šumperk Zdeňka Daňková foto: archiv šumpersko.net

Zastupitelstvo města Šumperka udělilo na svém únorovém zasedání v jedenácti kategoriích Ceny města Šumperka za rok 2017. Zastupitelstvo vybíralo celkem ze sedmdesáti různých nominací.

Cenu v kategorii Kultura získá Lubomír Hlavsa, hudebník, ilustrátor, výtvarník, scénárista, kameraman, režisér a propagátor našeho města a regionu. V letech 1987 až 1992 kreslil komiksy pro časopisy ABC, Stezka, Aréna a další. V roce 1992 založil vlastní produkční televizní společnost a už v roce 1997 začala jeho spolupráce také s Českou televizí, která trvá až dodnes. Pro ČT vytvořil jako režisér a scenárista více než stovku dokumentárních pořadů a filmů (např. Jan Hus – cesta bez návratu, Pod ochranou Žerotínů. V současné době dokončuje celovečerní film Poslední útěk Jeronýma Pražského s Ondřejem Vetchým v hlavní roli.

Cenu v kategorii Kultura získá Lubomír Hlavsa foto: archiv šumpersko.net

V kategorii Sport obdrží cenu města Dušan Ščambura, jenž během roku 2017 získal řadu cenných kovů v tuzemsku i zahraničí (např. na světovém poháru v Dubaji stříbro ve vrhu koulí, na Mistrovství světa v Londýně v hodu oštěpem získal ve světové konkurenci desáté místo a další). Celkově bodovaný v Českém poháru se v jeho kategorii pohybuje na prvním místě a ze všech handicapovaných sportovců – atletů za rok 2017 obsadil v České republice devátou příčku.

Dušan Ščambura zdroj foto: archiv šumpersko.net

V kategorii Významný počin v humanitární a sociální oblasti putuje cena Lukáši Rozsívalovi, student šumperského gymnázia, jenž svému spolužákovi při velmi vážné nehodě na lyžařském výcviku poskytl první pomoc a tím mu zachránil život. Následně uspořádal finanční sbírku pro jeho návrat do života.

V kategorii Vzdělávání bude cena udělena Janě Valentové, která již pětatřicet let vyučuje na Základní umělecké škole Šumperk hru na klavír. Její žáci se pravidelně umisťují na předních místech v celostátních a mezinárodních soutěžích (např. Mezinárodní soutěž V. Lejska Brno, Per Quattro Mani Praha, Dvořákův Lipník, čtyři ruce na klávesách Karlovy Vary, Mládí a Bohuslav Martinů v Poličce a další). Výrazných výsledků dosahuje se žáky především v oblasti komorní hry, čtyřruční hry a hry na dva klavíry. 

Jana Valentová při přebírání ocenění nejlepším pedagogům kraje v roce 2017 zdroj foto: archiv Olk

Cena v kategorii Podnikání – výrobní společnosti míří do firmy SHM. Firma v loňském roce získala v celorepublikové konkurenci řadu významných ocenění, např. titul TOP odpovědná firma 2017. Jedná se o nezávislou cenu platformy Byznys pro společnost, která vyzdvihuje nejzajímavější aktivity na poli trvale udržitelného a odpovědného podnikání. Oceňuje firmy, které se dlouhodobě a strategicky věnují rozvoji společnosti, snižování dopadu na životní prostředí a přinášejí inovativní řešení. Firma SHM je také držitelem nejprestižnějšího ocenění za vědu a výzkum Česká hlava 2017. 

Cena v kategorii Podnikání – výrobní společnosti míří do firmy SHM zdroj foto: SHM

Cenu v kategorii Podnikání – drobné podnikání zastupitelstvo udělilo oblíbenému řeznictví U Hajtmarek. Paní Lenka Vítková vede toto malé řeznictví v ulici Zábřežské již deset let. Za tu dobu si vybudovala široký okruh spokojených zákazníků z blízkého i vzdálenějšího okolí. Nabízí vždy čerstvé potraviny renomovaných regionálních i republikových výrobců. Její přístup k zákazníkům vyniká profesionalitou, poctivostí a vstřícností. Není bez zajímavosti, že se na toto řeznictví sešlo více než padesát nominací.

Cenu v kategorii Architektura – rekonstrukce získala Hospůdka Benátky Šumperk za nápaditou modernizaci zchátralého objektu v novou restauraci, která skvěle doplňuje nově vznikající volnočasové centrum města Šumperka v blízkosti rybníka, nového skateparku a in-line dráhy.

Cenu v kategorii Architektura – rekonstrukce získala Hospůdka Benátky Šumperk zdroj foto: FB Hospůdka Benátky

V kategorii Architektura – novostavba zastupitelstvo udělilo cenu nově vybudovanému pavilonu R v šumperské nemocnici (budova magnetické rezonance). Z hlediska architektonického je stavba navržena s důrazem na funkčnost provozu a plynulé propojení se stávajícími pavilony. 

V kategorii Architektura – novostavba zastupitelstvo udělilo cenu nově vybudovanému pavilonu R v Nemocnici Šumperk foto: šumpersko.net

Cena v kategorii Životní prostředí a ekologie poputuje do společnosti Agritec – výzkum, šlechtění, služby. Společnost se dlouhodobě zabývá vysoce kvalifikovaným aplikovaným výzkumem v oblasti genetiky a biotechnologií, molekulární biologie, šlechtění rostlin, fyziologie, fytopatologie, integrované ochrany rostlin a agrotechnologie. 

Cenu mladých obdrží talentovaný herec šumperského divadla Kryštof Grygar. Po šesti letech studia na brněnské konzervatoři se vrátil zpět do Šumperka. Zde jako člen divadelního souboru exceloval v mnoha divadelních inscenacích, nezapomenutelný výkon podal např. v divadelním představení Mučedník. Zkušenosti má nejen jako divadelní herec, ale i jako filmový herec. Před kamerou se objevil např. v seriálu Případy prvního oddělení nebo ve filmu Zločin v Polné. 

Cenu mladých obdrží talentovaný herec šumperského divadla Kryštof Grygar zdroj foto: Divadlo Šumperk 

V hlavní kategorii Přínos městu cenu získá dlouholetá ředitelka Městské knihovny Šumperk Zdeňka Daňková, která se mj. podílela na projektu vybudování nové knihovny v prostorách bývalé Masarykovy školy. Patří mezi hlavní organizátory festivalu „Město čte knihu“. Svou osobností výrazně ovlivnila řadu kulturních akcí, které probíhaly nejen v Městské knihovně Šumperk. Zároveň je velmi aktivní členkou Klubu českých turistů Šumperk.

slavnostní večer Ceny města Šumperka 2016 foto:šumpersko.net

Letošní slavnostní večer s udílením Cen města Šumperka se uskuteční v sobotu 14. dubna od devatenácti hodin v šumperském divadle. „Vstupenky pro veřejnost v ceně 100 korun budou v prodeji v pokladně divadla od 26. března,“ upřesnila mluvčí Olga Hajduková.

Autor: red., mus.,

Fotogalerie

V hlavní kategorii Přínos městu cenu získá dlouholetá ředitelka Městské knihovny Šumperk Zdeňka Daňková   foto: archiv šumpersko.net

Další články z rubriky

Řidičova rychlá jízda obcí Řepová skončila nárazem do domu

Řidičova rychlá jízda obcí Řepová skončila nárazem do domu

Při dopravní nehodě byli zraněni dva lidé

Do Olomouckého kraje přijel unikátní historický vlak

Do Olomouckého kraje přijel unikátní historický vlak

Přivezl vagóny, kterými cestovali prezidenti

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.