Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 02. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Exmanžel ženu vytrvale obtěžuje výhrůžkami

01.06.2020 - Exmanžel ženu vytrvale obtěžuje výhrůžkami -...

Počasí

02.06.2020 - Úterý

Teplota: 17 / 8 - Oblačno

03.06.2020 - Středa

Teplota: 20 / 9 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Ceny města Šumperka za rok 2018 znají své vítěze

28. února 2019 - 11:48

Zpět na seznam článků

Slavnostní předání cen se uskuteční 13. dubna

Ceny města Šumperka za rok 2018 znají své vítěze

ilustrační snímek zdroj foto: archiv šumpersko.net

Šumperské zastupitelstvo udělilo Ceny města v devíti kategoriích. Zastupitelé vybírali vítěze celkem z osmačtyřiceti různých nominací. Kromě toho udělili i zvláštní cenu zastupitelstva.

Cenu v kategorii Kultura získá Vladimír Rybička, dlouholetý ředitel Domu kultury Šumperk, který pomohl založit několik významných akcí nadregionálního významu. Nejznámější je bluesový festival Blues Alive, jenž se pyšní nejprestižnějším oceněním Keeping The Blues Alive Award pro rok 2019. Festival se stal prvním českým držitelem tohoto významného ocenění. 

V kategorii Sport obdrží cenu města Pavel Paloncý, jeden z nejlepších extrémních běžců na světě, vítěz mnoha závodů. Několikrát vyhrál jeden z nejnáročnějších závodů Spine Race čtyři sta šedesát kilometrů.

V kategorii Významný počin v humanitární a sociální oblasti putuje cena Miladě Sobkové, jež od roku 2003 pravidelně dojíždí do Domova Paprsek v Olšanech, kde se věnuje chlapci, který žije od narození v ústavech sociální péče. Chlapec nemůže používat ruce ani nohy, je zcela odkázán na cizí pomoc. Milada Sobková pomáhá chlapci rozvíjet jeho výtvarný talent – malování ústy.

V kategorii Vzdělávání bude cena udělena Radce Kroupové. Paní Kroupová působí jako učitelka na Základní škole Šumperk Šumavská. Mezi dětmi je velmi oblíbená, samotné děti ji nominovaly na Zlatého Ámose. V roce 2017 se paní Kroupová stala nejoblíbenějším pedagogem Olomouckého kraje, je propagátorkou matematiky Jaroslava Hejného, pořádá mnoho mimoškolních aktivit a spolupracuje na mnoha školních projektech. 

Cenu v kategorii Podnikání – drobné podnikání zastupitelstvo udělilo oblíbené restauraci Cakir’s Burger. Cakir's Burger je podnik nabízející vynikající burgery v několika provedeních, domácí hranolky i zákusky, a to nejen ve stylové restauraci, ale i na rozvoz po Šumperku zdarma. Rodině Cakirpaloglu nejde jen o kvalitní gastronomickou službu, podnik se podílel na pořádání dvou benefičních akcí na podporu potřebných. Svými aktivitami pomáhají významně oživit okolí centra města.

Cenu v kategorii Architektura – rekonstrukce získal objekt Pizzerie Palermo v Lidické ulici. Zchátralý objekt dlouhodobě a svépomocí rekonstruoval majitel restaurace. Nevyužité prostory proměnil v příjemné prostředí pizzerie Palermo v Lidické ulici.

Cenu mladých obdrží Trocha klidu, čtyřčlenná česká pop-rocková kapela. Založena byla v březnu roku 2014 s jasnou vizí – psát a zpívat české písničky. Kapela má za sebou již mnoho hudebních úspěchů, v loňském roce odjeli akustické turné s písničkářem Pokáčem a vyhráli soutěž o předskakování Markovi Ztracenému na jeho koncertě.

V hlavní kategorii Přínos městu cenu za rok 2018 získá Jiří Hrubý, taneční mistr, jenž vychoval několik generací tanečníků. Řada jeho žáků uspěla na tuzemských i mezinárodních soutěžích.

Zastupitelstvo udělilo také Zvláštní cenu Zastupitelstva města Šumperka panu Petru Možnému, jenž dlouhodobě zapůjčuje historické pohlednice do publikací o městě Šumperku a pomáhá tak popularizovat město a jeho blízké okolí. Jeho archiv fotografií a znalostí je využíván napříč organizacemi ve prospěch obyvatel. 

pozvánka zdroj: mus

Slavnostní večer s udílením prestižních ocenění proběhne v sobotu 13. dubna od devatenácti hodin v šumperském divadle. Vstupenky pro veřejnost v ceně sto korun budou v prodeji v pokladně divadla od poloviny března. 

Autor: red., mus., O.Hajduková, zdroj foto: mus

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv šumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.